Ranđelović "gurnuo" Olimpijakos ka Ligi šampiona, El Arabi u 92. bacio Omoniju u očaj

Tim iz Pireja ide na revanš sa prednošću od 2:0

• 3
Ruben Semedo

Fudbaleri Olimpijakosa na korak su od Lige šampiona pošto su na svom terenu savladali Omoniju 2:0 (0:0) i tako stekli veliku prednost pred revanš u Nikoziji za nedelju dana.

Strelci za domaći tim bili su Valbuena u 69. minutu iz penala, i El Arabi u 92, za miran revanš na Kipru, za koji je i te kako zaslužan i srpski krilni napadač Lazar Ranđelović.

Bivši igrač Radničkog je ušao sa klupe u 59. minutu, da bi deset minuta kasnije "naterao" dirketnog čuvara da skrivi penal, pošto je u klizećem startu ovaj gotovo uhvatio loptu u ruke, te je sudija imao laganu odluku.

Ranđelović je u toj situaciji bio hitriji i snalažljiviji od Čeha Lecjaksa, videlo se da će prvi doći do lopte i do šanse za gol, pa ovom nije ostalo ništa drugo nego da nepropisnim startom pokuša da spreči najgore po svoj tim.

Iskusni Valbuena nije propustio šansu koju mu je obezbedio Srbin, rutinski je pogodio mrežu Omonije sa "kreča", i doneo veliko olakšanje svom timu.

Zasluženo je grčki tim poveo, bio je dotad daleko bolji, istina nisu se šanse ređale kao na traci pred golom Kiprana, ali se sve vredno pomena dešavalo na polovini gostiju i u njihovom kaznenom prosotru.

Strpljivi su bili igrači Olimpijakosa pre kraj, imali su "minimalac" u rukama i dleovalo je da će to biti i konačan rezultat, ali je onda El Arabi iznenadio odbranu Omonije, sjajno je šutirao sa dvadesetak metara i pogodio za 2:0.

Izuzetno važan gol napadača olimpijakosa, vredan potvrde plasmana u Ligu šampiona.