≫

Hofenhajm poražen pred Zvezdu: Haland i Rojs kao rezervisti doneli pobedu Borusiji

Fudbaleri Hofenhajma poraženi su od Borusije iz Dortmunda 0:1 kao domaćini u meču četvrtog kola Bundeslige

• 2
Germany Soccer Bundesliga Foto: Tanjug/AP

Borusija je došla do pobede iako nije krenula meč u najjačem sastavu pošto je kao "devetka" umesto Erlinga Halanda startovao Džejdon Sančo, ali na drugoj strani takođe nije bilo bitnih igrača na čelu sa Andrejem Kramarićem.

Hofenhajm je igrao sa tri defanzivca pozadi, četvoricom u vezi i trojicom napred, a ovaj meč će moći da posluži za skauting Crvenoj zvezdi koja će sa ovim klubom igrati u Ligi Evrope.

Jedini pogodak za Borusiju postigao je Marko Rojs u 76. minutu. Rojs je ušao kao izmena desetak minuta ranije u paru sa Halandom, kada su teren napustili Sančo i Julijan Brant.

Hofenhajm se dobro držao, ali kada je ušao Rojs, on i Norvežanin su napravili prevagu.

Dobar pas glavom Haland je pokupio od saigrača, uhvatio je odbranu na spavanju i onda u čistoj situaciji asistirao Rojsu.

Marko je pogodio praznu mrežu i Borusija je slavila treći put od početka prvenstva što joj sa devet bodova obezbeđuje drugo mesto Bundeslige.

Hofenhajm je trenutno osmi sa šest bodova, odnosno po dve pobede i dva poraza. Da podsetimo, Hofenhajm i Zvezda se sastaju u Ligi Evrope 22. oktobra u Nemačkoj.