• 0

Lazović savršenom asistencijom pokvario planove Ronaldu, Juve sve dalje od odbrane trona

Verona izborila egal protiv šampiona uz odličnu partiju srpskog reprezentativca

• 0

Stopiran je Juventus u gradu Romea i Julije, možda je ovo bila i ključna tačka sezone po "bjankonere" i njihove ambicije da odbrane titulu. Verona je uspela da izvuče nerešen rezultat u 77. minutu i do kraja da izdrži nalete Ronalda i družine - 1:1.

Pirlov tim sada ima sedam bodova manje od lidera Intera, nije to ni nedostižna razlika, ali kako igra Inter, i koliko često kiksa Juve, može se i ovaj remi na "Bentegodiju" pokazati kao jedan od prelomnih momenata sezone.

Veliku ulogu u matiranju Juventusa u subotu uveče imao je i srpski reprezentativac Darko Lazović koji je savršenom asistencijom za Antonjina Baraka omogućio Čehu pogodak glavom iz kaznenog prostora, ispostavilo se za bod domaćeg tima.

Sjajno je Čačanin u toj situaciji levom nogom servirao loptu Baraku koji je nadvisio svog čuvara i postigao efektan gol.

Tako je Čeh anulirao vođstvo gostiju koje im je doneo sveprisutni Kristijano Ronaldo, svojim 19. golom u sezoni čime se učvrstio na liderskoj poziciji najboljih golgetera Serije A.

Za domaći tim igrao je i drugi srpski fudbaler Ivan Ilić, ali je zamenjen na poluvremenu, a malo psole njegovog izlaska LAzović je dobio šansu i, ispostavilo se, napravio ključni potez za bod Verone.

Lazovićev i Ilićev tim je sada na deobi osme pozicije na tabeli sa Sasuolom, pet bodova više ima Napoli, dok je Juventus, rekosmo, sada u već neprijatnom zaostatku za zahuktalim "neroazurima".