≫

Jović i Kostić neće videti Ligu šampiona: Vukovi i Milioneri završili posao na gostovanjima

Ajntraht i zvanično prokockao plasman u elitno takmičenje

• 1
Erling Haland Foto: AP/Tanjug

Poslednja dva meča 33. kola Bundeslige razrešila su dileme oko putnika u Ligu šampiona.

Uz Bajern i RB Lajpcig, koji su to ranije učinili, to su Volfzburg i Borusija iz Dortmunda, koji su bili uspešni na gostovanjima.

Milioneri su ubedljivo slavili protiv Majnca sa 3:1 golovima Rafaela Gerera u 23, Marka Rojsa u 42. i Julijana Branta u 80, dok je počasni pogodak za "Zerofajverse" postigao Robin Kvajzon u 91. minutu.

Posle šeste vezane pobede u Bundesligi, Borusija je u nedelji kada je osvojila Kup Nemačke, pobegla Ajntrahtu na četiri boda kolo pre kraja, pa Filip Kostić i Luka Jović neće videti elitno takmičćenje sledeće sezone.

Plasman u Ligu šampiona overio je Volfzburg koji je vodio čak 2:0 kao gost u Lajpcigu, ali je na kraju zabeležio remi - 2:2.

Maksimilijan Filip je sa dva gola u 12. i 45. minutu doneo gostima veliku prednost, ali je RB Lajpcig u nastavku izjednačio preko Klajverta u 51. i Zabicera (iz penala) u 78. minutu.

Vukovi su se ovim bodom kolo pre kraj vratili u Ligu šampiona posle pet godina!