Hamarbi šokiran u Bazelu kao u Humskoj, Milojević video het-trik super Brazilca

Artur sa dva gola u samoj završnici pokvario dobro izdanje Šveđana

• 0
miloš milojević Foto: MN Press

Srpski trener Miloš Milojević pretrpeo je poraz sa svojim Hamarbijem rezultatom 3:1 od Bazela u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Konferencija. Sva tri gola za domaći tim postigao je Brazilac Artur Kabral, druga dva u smirja utakmice i time poništio dotad odličan rezultat za goste u Švajcarskoj.

Podsetimo, Hamarbi je identičnim rezultatom poražen u prethodnoj rundi na gostovanju Čukaričkom u Humskoj, ali je u revanšu demonstrirao moć savladavši "Brđane" rezultatom 5:1.

Sa Bazelom će to ipak ići malo teže u revanšu, Švajcarci su opasan rival i redovan učesnik evrokupova, no ostaje nada bivšem Stankovićevom pomoćniku da može napraviti čudo za sedam dana.

Inače, jedini gol za goste postigao je rezervista Kalili, za 1:1, tri minuta pošto je ušao u igru.

Delovalo je da će Šveđani uspeti da održe egal do kraja meča, međutim tako nije mislio Artur koji je odigrao zaista sjajno u završnici, pogodio najpre u 87. minutu za 2:1, potom i iz penala tri minuta kasnije, za pečat uzbudljive završnice utakmice.

Artur je potvrdio neverovatnu formu ove sezone sa 12. golom u osam utakmica u svim takmičenjima, a ima i šest asistencija na svom kontu.

Austrijski LASK, koji je u prethodnoj rundi eliminisao novosadsku Vojvodinu, imaće veliki posao da odradi ako misli u grupnu fazu trećeg po jačini evropskog takmičenja, jer je odigrao samo 1:1 protiv škotskog Sent Džonstona.