≫

Bejl het-trikom i penalima sprečio blamažu Velsa u Belorusiji, ostrvljani ugurali pobedu u nadoknadi

• 0
geret bejl Foto: Tanjug/Ap

Fudbalska reprezentacija Velsa uspela je nakon preokreta da savlada Belorusiju na gostovanju u sklopu grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sa 3:2 golom Gereta Bejla u 93. minutu.

Perjanica Real Madrida je ujedno postigla sva tri gola za gostujući kolektiv koji se žestoko mučio tokom čitavog duela.

Bejl je u šestom minutu iz penala doneo prednost svojoj ekipi koja je u tri minuta doživela šok i preokret.

Domaćin je na polupraznoj areni u Minsku golovima Lisakoviča i Sedka u 29. i 31. minutu otišla sa prednošću na odmor.

Isplatila se upornost Velšana, VAR je u 69. minutu signalizirao faul u šensaest metara, a Bejl je ponovo bio precizan pogodivši desni donji ugao.

U trećem minutu nadoknade je stigla nagrada za ofanzivnu igru, a Belorusi su u dramatičnoj završnici dva puta vadili loptu sa gol crte, ali ne i treći put kada je Bejl probio ruke Černika i doneo pobedu Velsu.

Ostrvljani su ovom pobedom ipak ostali u igri za plasman na Svetsko prvenstvo pošto imaju utakmicu i bod manje od drugoplasirane Češke, kao i meč i četiri boda manje od vodeće Belgije.