• 0

Bastajić majstorijom zapečatio pobedu Voše u Surdulici, Novosađani za pet minuta "sredili" Radnik

Odlična partija ekipe Slavoljuba Đorđevića

• 0

Fudbaleri Vojvodine savladali su Radnik u Surdulici rezultatom 2:0 u 9. kolu Superlige, pozicionirali se na petom mestu uz meč manje, a tvorci trijumfa na jugu Srbije bili su Veljko Simić i Nebojša Bastajić.

Oba gola viđena su u razmaku od pet minuta u prvom poluvremenu.

Najpre je Simić vrlo vešto iskontrolisao loptu u trku, a onda isto tako sjajno "levicom" pogodio dalji ugao golmana Surduličana, za vođstvo i prednost ekipe Slavoljuba Đorđevića protiv njegovog bivšeg kluba.

Gol Simića možete videti u snimku na početku izveštaja.

Ipak, najefektniji momenat smo videli pet minuta kasnije, kada je Bastajić vrhunski preciznim i savršeno odmerenim udarcem pogodio dalji ugao gola domaćeg sastava. Majstorski je sve odradio bivši igrač Inđije, udarac je bio neodbranjiv, a prednost Novosađana od tog momenta - nedostižna za goste kako se ispostavilo.

Majstoriju Bastajića pogledajte u nastavku.

U petak su igrane još dve utakmice najvišeg ranga srpskog fudbala.

Metalac je na svom terenu savladao Kolubaru 3:1, dok je Novi Pazar, posle preokreta, pobedio niški Radnički 2:1.