"Ludnica" u Subotici pripala Spartaku: Pet golova, dva penala i pogodak u nadoknadi

• 0
FK Spartak Subotica Foto: MN Press

Fudbaleri Spartaka iz Subotice su na domaćem terenu ekipu Javora rezultatom 3:2, u okviru drugog kola "plej-auta" Superlige Srbije.

Meč je nešto bolje otvorio gostujući tim, koji je u 14. minutu poveo preko Luke Gojkovića, koji je pogodio sa bele tačke. Ipak, do poluvremena je Spartak uspeo da izjednači, i to preko Noborua Šimure u nadoknadi prvog poluvremena.

Nije bilo previše uzbuđenja u nastavku, a onda u poslednjih 15 minuta meča, potpuna ludnica. Prvo je u 76. minutu Todoroski doneo preokret Spartaku, a osam minuta kasnije, glavni arbitar je dosudio novi jednaesterac za Javor, a uspešno ga je realizovao ponovo Gojković.

Ipak, ni to nije spasilo Javor poraza, i pogotka koji je usledio u nadoknadi vremena. Todoroski se našao  ulozi asistenta, a Janko Tumbasević je uspešno pogodio, i tako doneo Spartaku vredna tri boda.

Javor je ovim porazom ostao na 12. mstu sa 30 bodova, dok je Spartak na mestu niže, sa dva boda manje.