Ludnica na Marakani: Istorijska titula Fluminensea protiv Boke uz suze, crvene kartone i nestvarnu atmosferu

Brazilski sastav posle produžetaka prigrlio trofej, prvi u svojoj istoriji

• 6
FK Fluminense-FK Boka Juniors Foto: Tanjug.rs

Fudbaleri Fluminensea osvojili su Kopa Libertadores pošto su u finalu i to posle produžetaka savladali Boku Juniors sa 2:1. Regularni tok meča završen je bez pobednika - 1:1.

Prvi su do vođstva došli fudbaleri Fluminensea. Igrao se 30. minut kada je German Cano pogodio mrežu Boke i doneo veliku radost svom timu. Ipak, argentinski sastav se nije predavao, te je od tog trenutka nastavio sa učestalim napadima, što im se i isplatilo.

U 72. minutu Advincula je pogodio za izjednačenje, ali je glavni sudija meča, Vilmar Roldan, odlučio da prizna gol tek nakon konsultacije sa VAR sobom.

Presudni trenutak meča dogodio se u 80. minutu, kada je trener Fluminensea napravio ključni potez. On je tada umesto Gansa u igru uveo Džona Kenedija.

Pomenuti fudbaler je u 99. minutu pogodio za potpuni preokret i slavlje svoje ekipe, ali je mogao da prođe put od heroja do tragičara. Naime, on je posle samo tri minuta dobio drugi žuti karton i morao je da napusti igru.

Ipak, sa desetoricom na terenu ostala je i Boka jer je isključen Fabra.

Do kraja susreta Fluminense je mogao još jednom da zatrese mrežu, ali je udarac Gomesa pogodio stativu.

Podsećanja radi, ovo je za Fluminense prvi trofej Kopa Libertadores u istoriji.