Po gol i poen svima: Račić, Samardžić, Lazović, Mitrović i Radunović i dalje razmišljaju o opstanku u Seriji A

S. T.

Dva remija od po 1:1 u nastavku programa u ponedeljak

• 0
Uroš Račić, FK Sasuolo Foto: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Miroljubivo je danas bilo u nastavku programa u Seriji A, pa nijedan od timova nije napravio neki veliki pomak u borbi za opstanak. Kaljari i Verona podelili su bodove remijem 1:1, baš kao što su to uradili i Sasuolo i Udineze identičnim rezultatom.

To faktički znači da su srpski fudbaleri Uroš Račić, Lazar Samardžić, Darko Lazović, Stefan Mitrović i Boris Radunović i dalje u nezgodnoj situaciji i do kraja će se sa svojim ekipama boriti da završe preko crte.

Što se tiče meča između Kaljarija i Verone, tamo je viđen poništen pogodak Lazovića na samom početku drugog poluvremena zbog ofsajd pozicije, a koji je faktički mogao da reši ovaj meč.

Prethodno je Bonacoli na asistenciju Noslina doneo prednost Veroni, koju je na kraju poništio Sulemana u 74. minutu.

Sa druge strane, Račić je u remiju Sasuola odigrao 72 minuta, a njegov tim je poveo protiv Udinezea u 41. minutu pogotkom Defrela na asistenciju Enrikea.

Ipak, tim Lazara Samardžića je poravnao preko Floa Tovana u 44. minutu i to je na kraju bio konačan rezultat.

Stanje na tabeli kada su u pitanju današnji timovi je takvo da Udineze ima 28 poena na 14. mestu, sledi Verona sa 27 na 15. poziciji, mesto ispod je Kaljari sa istim brojem bodova, dok je najslabiji Sasuolo sa 24 poena na 19. poziciji u zoni ispadanja.