Javor minimalcem pobegao sa mesta koje vodi u baraž: U Ivanjici pala lučanska Mladost u komšijskom derbiju

S. T.

Šarić je bio strelac jedinog gola

• 1
FK Javor Foto: MN Press

Fudbaleri Javora iz Ivanjice pobedili su Mladost iz Lučana u komšijskom derbiju u poslednjoj utakmici 29. kola Superlige Srbije - 1:0 (0:0).

Gledali smo vrlo tesnu utakmicu u Ivanjici sa jako malo šansi, a na kraju je viđen samo jedan gol.

Postigao ga je Marko Šarić u 66. minutu, čime je Javor uspeo da pobegne sa mesta koje vodi u baraž za opstanak naredne sezone i sada je na 11. mestu sa 31 bodom.

Mladost je sada sedma sa 40 bodova i obezbedila je učešće u plej-ofu Superlige Srbije, pošto devetoplasirani Novi Pazar ima pet bodova manje na meč do kraja.

U poslednjem kolu, Mladost dočekuje IMT, a Javor je gost Spartaku u Subotici.