≫

Bogdan podbacio u Arizoni, džoker Kokoškova "koban" za Sakramento (VIDEO) (FOTO)

Nisu se proslavili Srbi na gostovanju

• 2

Sunce je bilo prejako za Kingse, koji su u Arizoni protiv najslabijeg tima lige poklekli u finišu posle preokreta domaćeg tima - 115:111.

Neće po dobrom pamtiti ovo gostovanje Bjelica i Bogdanović, nisu se napadački proslavili što je i te kako uticalo na to da Kingsi ostanu "kratkih rukava" u noći između utorka i srede.

Bjelica je meč završio sa samo četiri poena za 16 minuta, a Bogdan je imao tek sedam za 30 minuta, uz šut za tri poena 1/5.

Imali su gosti vrlo povoljnu situaciju u finišu, vođstvo 109:104 dva i po minuta pre kraja, međutim niz loših rešenja u nastavku odvela su ih u poraz.

Bogdan je bio jedan od tragičara u tom periodu, na 109:108 za goste dobio je blokadu na polaganju, da bi u nastavku Melton i igrač utakmice Keli Ubre kompletirali preokret Sansa.

Bogdanović je prethodno imao izgubljenu loptu, i još jedan promašaj sredinom 4/4.

Ubre, koji je nedavno u trejdu za Arizu stigao iz Vašingtona, odigrao je najbolji meč od dolaska, garnirao ga sa 26 poena i nadomestio odsustvo prvog strelca ekipe Devina Bukera.

U domaćem timu, Voren je dodao 21 poen, Ejton 17, uz Ubrea su najviše "pogurali" ekipu ka pobedi.

Kod Kingsa, Foks je bio najefikasniji sa 24 poena, Mekelmor je "sa klupe" ubacio 20, Hild je dodao 16...

Klipersi su bez teodosića i Marjanovića do nogu potukli Šarlot 128:109 i potvrdili odličnu formu.

Čak četvorica igrača u pobedničkom timu imala su 20+ poena: Lu Vilijams je ubacio 27, Herel i Heris 23, a Galinari 20.