Veliko veče Srba u NBA: Smajlijev rekord protiv Dončića, Jokićeva doktorska partija, Bogdan "sipao"

Ne zboravimo i Bjeličinih 11 poena u novom porazu Kingsa

• 1
nikola jokić Foto: Tanjug/Ap

Veliki broj utakmica odigran je u najjačoj ligi sveta u noći između subote i nedelje, a vrlo zapažene role imali su srpski igrači.

Nikola Jokić upisao je novi "tripl dabl", i to u glatkoj pobedi Denvera protiv Memfisa (119:110) uz rekordnih 31 poena za njega ove sezone, Bogdanović i Bjelica su se istakli u novom porazu Kingsa (prvi 22 poena, drugi 11), dok je svoj novi i dosad najveći iskorak u NBA napravio Alen Smailagić.

Stiv Ker je ukazao novu priliku srpskom 19-godišnjem krilnom igraču Golden Stejta, Smailagić je dobio 20 minuta protiv Dalasa, i zabeležio pet poena i pet skokova, što mu je novi lični rekord posle četiri poena koje je dan ranije upisao prtoiv Finiksa.

JOKIĆEVA DOKTORSKA PARTIJA, NAGETSI "PREŽIVELi" 42 POENA MEMFISA U POSLEDNJOJ ČETVRTINI

nikola jokić Nikola Jokić u razgovoru sa Markom Gudurićem pre utakmice Denvera i Memfisa Foto: Tanjug/Ap

Denver je slovio za velikog favorita protiv nejakih Grizlija, tu reputaciju je i opravdao tim Majka Melouna, čemu je najviše doprineo Nikola sa 31 poenom, 10 skokova i 10 asistencija, što mu je već sedmi "tripl-dabl" ove sezone.

Bila je ovo osma pobeda Denvera u poslednjih devet utakmica.

Ipak, ne mogu igrači domaćeg tima i Meloun biti najzadovoljniji predstavom koju su prikazali, pogotovo ne zbog 42 primljena poena u poslednjoj četvrtini, što, ovog puta, nije bilo kobno po ishod meča.

- U prvoj četvrtini oni su postigli 11 poena, a u četvrtoj 42. To je velika razlika. Zaista moramo da povedemo računa i da budemo daleko bolje fokusirani u završnici utakmica, u završnici četvrtina - upozorio je Jokić koji je briljirao u prvoj deonici sa 14 poena.

Na drugoj strani Marko Gudurić je bio jedini igrač u redovima gostiju koji nije proveo ni minut u igri.

Osim Jokića, Nagetse su ka trijumfu najviše "gurali" Barton sa 20 poena, te Marej i Plamli sa po 15.

Naredni meč Denver igra kod kuće protiv Sakramenta.

KINGSI U KONTRA RITMU, ŠESTI UZASTOPNI PORAZ UPALIO ALARM

Sakramento je ponovo u seriji negativnih rezultata, nešto definitivno ne funkcioniše najbolje u timu Luka Voltona što je iskoristio Finiks i odneo pobedu iz Kalifornije - 112:110.

Sansima je ovo bila tek prva pobeda nakon osam vezanih poraza, a Buker je istupio kao najjači napadački adut sa 32 poena.

bogdan bogdanović Foto: Tanjug/Ap

Na drugoj strani Bogdan Bogdanović je bio na visini zadatka, za 32 minuta naš bek ubacio je 22 poena (5/7 za tri), bio je drugi strelac ekipe iza Badija Hilda (23), dok je Herison Barns dodao 21.

Barns je bio i tragičar utakmice, promašio je trojku za pobedu, a bio je to njegov četvrti neuspeli pokušaj van linije 7.24 metra.

Nemanja Bjelica nije imao najpreciznije veče iako je ubacio 11 poena - 4/12 šutirao je iz igre, trojke 2/4.

DONČIĆEVA RAPSODIJA, SMAILAGIĆEV NAJBOLJI NBA UČINAK

Golden Stejt nije imao šta da traži protiv Dalasa i Luke Dončića koji je željan igre nakon povrede "zatrpao" koš Voriorsa sa 30 poena, uz to upisao i 15 asistencija i 12 skokova!

Slovenac je vodio svoj tim do više nego ubedljive pobede u pravoj poenterskoj reviji završenoj rezultatom 141:121.

kari i luka dončić Lider Voriorsa Stef Kari i zvezda Dalasa Luka Dončić Foto: Tanjug/Ap

Nakon egal prvog poluvremena, utakmica je bila lišena rezultatske neizvesnosti u trećoj četvrtini koju je Dalas dobio sa 45:24, što je relaksiralo Stiva Kera da šansu ukaže svim igračima, među njima i Alenu Smailagiću, a ovaj mu se odužio sa još boljom partijom nego na debiju protiv Finiksa.

"Smajli" je meč završio sa 5 poena, 5 skokova i jednom asistencijom, i sve to za rekordnih 20 minuta u igri.