Barsa pala, igraće se majstorica - Zenit rasturio Katalonce na pogon Zvezdinog nesuđenog pojačanja!

Evo prilike za jedno veliko iznenađenje

• 0
Nikola Mirotić, Branko Lazić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Zenita su, prilično neočekivano, došli do 2:2 u seriji protiv Barselone pošto su na svom terenu potukli katalonski tim sa 74:61 i tako ostavili šanse za plasman na fajnal-for Evrolige.

Vodila je Barsa 2:1 i još jedna pobeda bi je lansirala dalje, ali ekipa iz Sankt Peterburga nije imala takve planove.

Od samog starta je Zenit bio bolji, imao dvocifrenu prednost nakon prve četvrtine, a istu je sačuvala i do poluvremena.

Umesto da vidimo ubrzanje Barselone, gledali smo još jači tempo domaćeg kolektiva koji je pred poslednjih 10 minuta skoro rešio sav posao.

U trci koja je bila neminovna, Kataloncima je ponestalo goriva, tako da su morali da se pomire sa porazom i majstoricom koja će se sada sigurno igrati.

Glavni krivac za sjajan rezultat Zenita je nesuđeno pojačanje Crvene zvezde, Kevin Pangos koji je sa 22 poena i osam asistencija bio najbolji igrač ruskog predstavnika. Pomogli su mu Pojtres sa 12, te Blek i Holins sa po 11 poena.

Kod gostiju, Nik Kalates je upisao 19 poena uz pet skokova, te uz Higinsa sa 13 poena je bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom.