≫

Italijani u četvrtfinalu Olimpijskih igara, serijom 14:1 rešili najvažniju utakmicu za prolaz

Azuri dobili poslednju deonicu protiv Nigerije 24:8

• 0
nikolo meli

Košarkaška reprezentacija Italije plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira posle pobede protiv Nigerije u ključnoj utakmici, rezultatom 80:71.

Azuri su tako stigli do druge pobede, Nigerijcima je ovo bio treći poraz pa je situacija za obe selekcije više nego jasna, jedni idu dalje, a rugi se vraćaju kući.

Pobeda Italijana je bila sve samo ne lagana, o čemu svedoči činjenica da su Nigerijci u poslednjih deset minuta meča ušli sa prednošću od sedam poena (63:56). Međutim, usledio je potpuni kolaps u igri afričke reprezentacije, koja je sedam minuta bila bez koša u četvrtoj četvrtini.

Za to vreme Italijani su serijom 14:1 prelomili utakmicu i lišili je neizvesnosti u završnici.

Trijumf ekipe koja je Srbiji spustila rampu za Olimpijske igre ovog puta su doneli Meli sa 15 poena, Manion sa 14, Polonara sa 13, Fontekio sa 12, Tonut sa 10...

Kod Nigerijaca, Metu sa 22 i Nvora sa 20 bili su daleko najbolji.

U ovoj grupi još su Nemačka i Australija koje igraju kasnije.

U okviru Grupe A, jutros, Francuska je savladala Iran i sa skorom 3-0 plasirala se u četvrtfinale Igara.