Zaboravite Felpsa, imamo novu senzaciju: Osvojio TRI medalje u jednom danu na Svetskom prvenstvu! (FOTO)

Zapamtite ime - Kejleb Dresel

• 9

Ispisana je istorija plivanja u Budimpešti!

Pao je rekord neprikosnovenog američkog plivača Majkla Felpsa, a novi kralj je njegov sunarodnik, 20-godišnji Kejleb Dresel.

On je prvi plivač koji je u jednom danu osvojio čak tri zlatne medalje na Svetskom prvenstvu.

U razmaku od pola sata između finalnih trka, najpre je slavio na 50 metara slobodnim stilom, a potom i na 100 metara delfin.

Rekord je postavljen kada je Dresel sa mešovitom štafetom na 4x100 metara slobodno.

Impresivno je i to što je na prvenstvu ukupno osovjio ŠEST zlatnih medalja, pošto je u prethodnom periodu na 100 metara slobodno, i u štafetama 4x100 slobodno i 4x100 mešovito.

Da njegovo vreme tek dolazi pokazuje i podatak da mu je falilo 0,04 sekunde da obori Felpsov svetski rekord na 100 metara delfin.