Dva autogola odvela Albance DIREKTNO na Evropsko prvenstvo!

Meč u Jermeniji rešen već posle dvadesetak minuta. U Francusku direktno idu i Rumuni

• 25

Posle jednodnevne tuge zbog poraza od Srbije - Albanci su u transu!

Prvi put u istoriji reprezentacija ove zemlje plasirala se na prvenstvo Starog kontineta koje će se naredne godine odigrati u Francuskoj. A, tamo, ekipa Đanija De Bjazija ide - direktno!

U grupi L, pored Portugala, u Francusku, dakle, ide i Albanija, a Danci će kroz baraž da potraže drugu šansu.

To pravo Albanci su ostvarili pobedom u poslednjem kolu u gostima protiv Jermenije, (ne)očekivano ubeljivom - 3:0, u meču u kome su viđena čak dva autogola.

Već posle dvadesetak minuta utakmica u Jermeniji je, čini se, bila gotova.

U 9. minutu Hovhanisjan se spetljao pred svojim golom i zatresao sopstvenu mrežu, a u 23. još jedan defanzivac Jermena je bio nevešt pred svojim golom i centaršut Himšitija preusmerio u mrežu.

Tačku na istorijski trijumf Albanaca stavio je Sadiku u drugom poluvremenu.

Na Evropsko prvenstvo, direktno, idu i Rumuni koji su u okviru grupe F, u gostima, pobedili Farska Ostrva 3:0, i potvrdili drugo mesto, koje im je bilo ugroženo od Mađara, ali su naše severne komšije pretrpeli poraz u goleadu sa Grčkom - 4:3.