Čudo neviđeno: Težak poraz Bajerna, Kagava rešio triler u Volfsburgu!

Fijasko Bavaraca protiv "koltova", prvi od početka sezone posle 13 pobeda i remija

• 1

Bajern, taj moćni Bajern, doživeo je prvi poraz u Budnesligi ove sezone, ali kakav poraz.

Poraz koji bi mogao da bude "mig" za ostale ekipe da je šampion i te kako ranjiv.

Borusija iz Mehengladbaha savladala je Bavarce 3:1 u 15. kolu nemačkog šampionata, posle mirnih prvih 45 minuta i eksplozivnog nastavka u kome su viđena sva četiri pogotka, a prva tri u mreži šokiranog Nojera!

Šveđanin Oskar Vent bio je strelac vodećeg gola za "Koltove" u duelu dva predstavnika Nemačke u Ligi šampiona, a desetak minuta kasnije Štindl je udvostručio prednost i tada je svima bilo jasno da je Bajern prvi put ove sezone naišao na tim koji je sposoban da ih bolno prizemlji.

U takav epilog više niko nije sumnjao posle trećeg pogotka ekipe koja je, podsećamo, prvenstvo startovala sa pet vezanih poraza, ali je od tog trenutka i trenerske smene, krenula u neverovatan nalet ka vrhu tabele.

Strelac za 3:0 bio je Amerikanac Fabien Džonson, za potpuni delirijum na stadionu.

Počasni pogodak za sastav iz Minhena postigao je u finišu utakmice Frank Riberi.

Bajernu je ovo bio prvi poraz posle 13 pobeda i jednog remija, ali je i dalje prilično siguran na vrhu, dok je Menhengladbah preskočio Šalke i Volfsburg (meč manje) i izbio na treće mesto.

U poslednjoj utakmici u subotu, u dramatičnom obračunu Volfsburga i Borusije Dortmund, gosti su golom Šinđija Kagave u 93. minutu odneli pobedu od 2:1, i smanjili bodovni jaz za Bajernom, koji sada iznosi pet poena.

Izgledalo je da će "čedo Folksvagena" izboriti remi kada je Rodrigez pogodio sa penala u 91. minutu, poništivši tako vođstvo Borusije u režiji Rojsa, ali je spretni Japanac bio brži od poslednjeg sudijskog zvižduka i šokirao navijače domaćeg tima.