Zvezda posle velike borbe pobedila u Novom Mestu

Šampion Aba lige pobedio u Novom Mestu ekipu Krke sa 71:65 u poslednjem meču 13. kola i tako održao priključak za vodećim ekipama na tabeli

• 42

Košarkaši Crvene zvezde, posle vredne pobede nad Himkijem u Evroligi, uspeli su da ostvare pobedu i u Novom Mestu protiv Krke sa 71:65 (19:17, 21:18, 10:16, 15:20)

Zvezdi je ovo 10 pobeda u regionalnom takmičenju uz samo tri poraza i tako sa Cedevitom deli drugo mesto na tabeli.

>>>On je noćna mora za Zvezdine protivnike, a nekada je bio za nastavnike (FOTO)

Posle dosta neizvesnosti meč je rešen u poslednjem minutu. Zvezda je imala 68:65 na minut pre kraja. Beograđani su imali napad, Štimac je fauliran, ali je ubacio samo jedno bacanje.

Međutim, u sledećem napadu Krke, Lapornik, junak domaćina koji je ubacio 11 poena za četvrtinu, je izbacio loptu u aut na 39 sekundi pre kraja.

KRKA: Tratnik 2, Ivanov 4, Sinovec 2, Rojc 4, Lalić 12, Katnić 6, Mulalić 8, Kastrati 2, Dimec 8, Polutak, Ritlop, Lapornik 17

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 5, Rebić, Tompson, Lazić 10, Simanić 9, Gudurić 5, Jović 13 (11 asistencija), Miler 6, Cirbes 13, Štimac 10

Zvezda je imala napad, ali naravno, usledila je penal završnica. Faulirali su Štimca koji je inače loše izvodio bacanja na meču, ali je on ubacio oba bacanja za 71:65 čime je praktično pobeda osigurana.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bili su Stefan Jović sa dabl dabl učinkom 13 poena i 11 asistencija i Maik Cirbes sa takođe 13 koševa. Branko Lazić i Vladimir Štimac ubacili su po 10 poena.

Na ovom meču viđena su dva različita poluvremena. Prvo u kojem je dominirala Krka koja je sve vreme imala prednost od pet do devet poena razlike (32:23). Igrali su u tim momentima dosta slabo crveno-beli iz Beograda, verovatno emotivno i fizički istrošeni od meča u Evroligi. Krka je održavala prednost sve do poluvrena (40:35)

Usledilo je drugo poluvremen u kojem je Zvezda dominirala. Najpre su serijom 8-0 na startu treće deonice poveli sa 40:43. a zatim su tu prednost održavali tokom trećeg perioda. Briljirao je Stefan Jović koji je delio asistencije i hranio svoje saigrače loptama.

Uz sve to uspeo je ubaci i neke bitne poene kada se meč lomio.

U jednom momentu otišla je Zvezda na plus 10 56:66, bio je to 35. minut utakmice, kada se činilo da će prelomiti meč.

Međutim, nisu se predavali domaći, naročito Luka Lapornik koji je u poslednjoj četvrtini ubacio 11 koševa od svojih 17. Stigla je Krka do priključka 63:68 na samo dva minuta pre kraja. Ipak, dobra dobrana Zvezde je učinila svoje. Naterali su protivnika na dosta grešaka u napadu na izgubljene lopte i na kraju su uspeli da sačuvaju prednost i ostvare pobedu.

Krka – Crvena zvezda 65:71

Tabela: Budućnost 11-2, Crvena zvezda 10-3, Cedevita 10-3, Mega Leks 9-4, Zadar 7-6, Tajfun 6-7, Olimpija 5-8, Igokea 5-8, Partizan 5-8, Krka 6-7, Metalac 5-8, Cibona 4-9, Sutjeska 4-9, MZT 4-9.