Rade Bogdanović šokirao izjavom posle junačkog remija Irana: "Ovi tamnoputi igrači..."

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 27

Fudbaleri Belgije i Irana odigrali su utakmicu bez golova u drugom kolu Svetskog prvenstva, i tako došli do učinka od po dva boda, pa je pred susret Egipta i Novog Zelanda sve otvoreno.

Gostujući u studiju RTS-a, Rade Bogdanović imao je najviše zamerki na potez Nejtana Engoja, defanzivca Belgije, koji je nespretno dobio crveni karton. Tada je iznenadio svojom izjavom o tamnoputim igračima.

- Na ovom nivou, da budeš poslednji igrač odbrane, da udariš loptu koja nije ni brza, stoji u mestu, imaš je u nogama i hoćeš da je udariš desnom, pa promašiš i udariš levom i propadneš, napraviš crveni karton. Ja sam uvek govorio da ti igrači, nisam rasista stvarno, ali ovi tamnoputi igrači nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 do 80 minuta.

Ja sam igrao s njima. Mi nekada kada smo igrali, mi smo svoje igrače nekada morali da čuvamo da ne naprave grešku. Sadašnji fudbal je takav, ne može ovo na nivou SP da se desi - rekao je Rade Bogdanović i dodao da se to događa i u Francuskoj, ali je naglasio da ne želi da generalizuje.

- Iran je već pobednik, starost tima, iskustvo, uslovi pod kojima igraju. Nisam video da su medijski nešto propraćeni, niti navijači imaju uslove da navijaju za njih. Od srca bih voleo da mlatnu Egipat i da Egipat dobije večeras. Navijam za njih, tačno se vidi odnos prema grbu - rekao je Rade Bogdanović.

(Telegraf.rs)

Video: Miljenik navijača Zvezde Markus Vilijams brutalno isprozivao igrača na meču Švajcarska - BiH

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Gile

    21. jun 2026 | 23:35

    Covek vise smorio.

  • crno

    22. jun 2026 | 00:27

    Zasto smorio , sto prica iskreno gde gresi od katara pa do danas. Covek prica sve uglavu pa kome se svidja svidja kome ne bas ga briga. I sta je sokirao sto je rekao da ramnoputi igraci nemaju mozak. Pa vecina oh nema sr aje problem

  • Brk

    21. jun 2026 | 23:28

    😂😂😂 a gde si ti to "igrao"?! U diskoteci?Ajde Rade ne preteruj....

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA