Moćni Đoković nikad lakše do 3. kola Vimbldona! Počistio Kudlu sa terena!

Najbolji teniser sveta za samo sat i 30 minuta igre pobedio Denisa Kudlu

• 7
Novak Đoković, Vmbldon Foto: Tanjug/AP

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nastavlja pohod ka odbrani titule na Vimbldonu. Đoković je lagano za sat i po počistio sa terena Denisa Kudlu sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2)

Kudla je trenutno 111. teniser na ATP listi, a pre ovog duela sa Novakom nije odigrao niti jedan meč. U 3. kolu Đoković će igrati Hubertom Hurkačem koji je eliminisao Majera sa 3:1. Ovo je bila 67 pobeda našeg asa na Vimbldonu.

Pobeda u ovom meču nije dolazila u pitanje nijednog momenta. Novak je za 13 minuta vodio već 5:0 u prvom setu, a onda mu je trebalo još 14 minuta da uzme taj jedan za 6:3,

Delovalo je u ovom meču kao da se Novak poigrava sa rivalom. Znate ono kad je svetsan da je toliko bolji, pa napravi prednost, a onda ga pusti malo da ga stigne. Tako je bilo u prvom setU kod 5:0, pa i u drugom setu, gde je Kudla imao i brejk. Ali, je Nole sve to odmah vratio za ubedljvo osvajanje seta 6:2.

Treći set je protekao u istim tonovima. Odmah brejk na startu i lagano održavanje prednosti do 3:2, pa novi brejk za 5:2 i konačno trijumf.

Novak Đoković Foto: AP/Tanjug

TOK MEČA:

III SET:

6:2 Novak posle velike borbe uzima svoj servis gem tek posle izjednačenja i četiri meč lopte završava meč

4:2 Održava naš as prednost brejka na startu i sada ga samo osam poena dele od 3. kola

3:2 Bori se Kudla, ne želi da se lako preda iako je poraz neminovan

3:1  Posle velike borbe Novak uspeva da potvrdi brejk i da održava vođstvo.

2:0 Treći set počinje kao i prvi Novak je uzeo svoj servis i odmah napravio brejk. Đoković je uzeo svih osam poena u dva gema

II SET:

6:2 Lagano je Novak uzeo još jedan gem za osvajanje drugog seta

5:2 Odmah ribrejk našeg asa, čisto da pokaže da može da uzme servis rivalu kad hoće. Čak šest brejkova u ovom meču što je neobično za travu

4:2 Opet se Nole šegači, i poigrava sa Kudlom, pa mu dozvolio da uzme brejk.

4:1: Još jedan brejk koji potvrđuje klasu najboljeg svetskog igrača. Kudla je upao u neverovatnu krizu.

2:1 Strpljivo je sačekao Đoković da rival krene da greši i ponovo koristi njegovu nervozu istegnutost i pravi brejk

0:1 Imao je brejk priliku srpski teniser i na startu drugog seta, ali se Kudla izvukao spasavši jednu brejk loptu za vođstvo.

I SET:

6:3 Uozbiljio se najbolji igrač sveta i onda na svoj servis počistio Kudlu sa jednim izgubljenim poenom.

5:2 Opustio se Novak posle velikog vođstva, pa je Kudla iskoristio da uzme servis, i napravi brejk

5:0 Đokovič melje svog rivala, a trebalo mu je samo 13 minuta da vodi sa velikom razlikom i bude pred osvajanjem seta.

2:0 Novak koristi stegnutost rivala koji je svojim greškama sam sebe stavio u lošu situaciju i dozvolio brejk

1:0 Rutinski Novak kreće meč svojim servis gemom