"Osećam se samo poluživ bez nje": Potresno svedočenje jedinog preživelog iz jezivog slučaja trovanja pečurkama

M. P.
M. P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Jedini preživeli smrtonosnog ručka s otrovnim pečurkama rekao je u ponedeljak da se oseća samo poluživim nakon smrti svoje supruge i da i dalje tuguje zbog gubitka svoja dva najbliža prijatelja.

Jan Vilkinson pročitao je prvu izjavu o posledicama zločina na ročištu za izricanje presude Erin Peterson u Vrhovnom sudu australijske savezne države Viktorija, piše CNN.

Porota je u julu proglasila pedesetogodišnju Petersonovu krivom za ubistvo supruge Viliknsona, Heder Vilkinson, njene sestre Gejl Peterson i njenog muža Dona Petersona. Ona im je u julu 2023. godine za ručak servirala biftek u lisnatom testu u koje je ubacila otrovnu pečurku "zelenu pupavku".

Erin Peterson je takođe proglašena krivom za pokušaj ubistva Jana Viliknsona, koji je proveo nedelje u bolnici i preživeo nakon transplantacije jetre.

Potresno svedočenje

Vilkinson, baptistički pastor, opisao je svoju suprugu kao ženu koja je svoju veru shvatala ozbiljno i bila puna ljubavi, radosti, mira, strpljenja, dobrote, nežnosti, vernosti i samokontrole.

"Osećam se samo poluživ bez nje", rekao je Vilkinson pre nego što je briznuo u plač.

"Jedan od uznemirujućih nedostataka našeg društva je to što se toliko pažnje posvećuje onima koji čine zlo, a tako malo onima koji čine dobro", dodao je.

On je opisao Gejl i Dona Peterson, roditelje Sajmona Petersona, muža Erin Peterson s kojim nije živela zajedno, kao njemu najbliže ljude posle supruge i porodice.

"Moj život je znatno osiromašen bez njih", rekao je Vilkinson.

"Uznemiren sam što je Erin postupila sa bezdušnim i proračunatim nepoštovanjem prema mom životu i životima onih koje volim. Kakva to ludost obuzme čoveka da pomisli da ubistvo može biti rešenje njegovih problema, naročito ubistvo ljudi koji prema njoj gaje samo dobre namere?", dodao je.

Vilkinson je ponudio Petersonovoj svoje oproštaje za štete koje mu je nanelа.

"Kažem 'štete koje su mi nanete' promišljeno. Nemam moć niti odgovornost da opraštam za štete nanete drugima", rekao je Vilkinson.

"Moja molitva za nju je da će svoje vreme u zatvoru iskoristiti mudro, da postane bolja osoba", dodao je.

Preti joj doživotna robija

Erin Peterson se u ponedeljak lično pojavila na sudu u Melburnu umesto da, kao ranije ovog meseca, prisustvuje ročištu putem video-linka iz zatvora.

Sedmoro rođaka žrtava u ponedeljak je pročitalo izjave o posledicama zločina pred sudom ili su one pročitane u njihovo ime.

Ročište za izricanje presude zakazano je da se nastavi u utorak.

Preti joj potencijalna kazna doživotnog zatvora za svako ubistvo i 25 godina za pokušaj ubistva.

(Telegraf.rs)

Video: Ribolovci izvukli AJKULU iz Jadrana, nisu verovali šta vide

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA