≫ 

Pitanje koje zbunjuje muškarce u Srbiji: Zašto žene imaju hladniju guzu od suprotnog pola?

Nije redak slučaj da se muškarci žale na svoje partnerke koje su u krevetu hladne kao santa leda

  • 4

Dugo se raspravlja o tome da li je zaista istina da žene imaju prirodno hladniju zadnjicu od muškaraca? To je istina i postoji više razloga zašto je to tako.

MAGIČNI BROJ: Prosta formula otkriva da li imate savršenu GUZU

Možda i najvažniji savet danas: Kako da ugrejete zaleđene noge

Ukupna spoljašnja telesna temperatura žene je nešto niža od one kod muškaraca. Žene obično imaju manju površinu, manje mišića i sporiji metabolizam, što znači da je njihova koža malo hladnija.

Sve to dovodi do razloga zbog kog se muškarci žale na svoje partnere koji su u krevetu hladne kao santa leda.

Temperatura kože varira od jednog do drugog dela tela, pri čemu se na mestima koja imaju više masnoće temperatura kreće između 33,5 i 36,9 cm, dok je oko nosa i prstiju tempertura niža.

"Distribucija masti je ključna razlika između polova. Muškarci imaju ono što se zove morfologija androida, gde je telesna masnoća uglavnom iznad struka ", kaže Kolin Krosbi, konsultant za sportsku medicinu u BMI Hendon bolnici.

"Žene imaju morfologiju gineoda, gde je distribucija masti ispod struka - i oko bokova i butina," dodao je Krozbi.

Ova razlika se razvija u pubertetu, kao rezultat muških i ženskih hormona. I više masti u određenom području znači da će koža na tom mestu biti hladnija.

I žene i muškarci imaju snažne glutealne mišiće, s tim da ih muškarci procentualno imaju više. Sve to ima uticaj i na temperaturu jer se cirkulacija ponaša drugačije u mišićima i masti.

"U mišićima ima više krvnih sudova, što troši više energije i zbog toga dolazi do zagrevanja, "kaže Kolin. Kako muškarci imaju drugačiji odnos mišića i masti od žena, njihova zadnjica je toplija.

A šta se dešava s godinama, da li ženska zadnjica postaje hladnija?

Da, istina je i povezano je sa cirkulacijom koja se usporava s godinama. Pogotovo posle menopauza kada je usled hormonalnih promena, protok krvi manji.

Foto-ilustracija: Profimedia/Wavebreak

Manji protok krvi znači manje zagrevanje ekstremiteta, a sve to utiče i na temperaturu zadnjice.

Evo kako na ovo gleda jedan par iz Srbije kome je ova pojava pravila problem. Srećom pronašli su genijalan način da taj problem reše.

"Moja supruga Ivana i ja imamo mali problem u spavaćoj sobi. Postalo je očigledno u jednoj od prvih noći koje smo proveli zajedno da nešto nije u redu. U jednom trenutku me je probudila hladnoća. Osećao sam se kao da  ležim na ledenim blokovima.

Ali ne, ta hladnoća je dolazila od moje supruge koja je ležala pripijena uz mene.

U jednom trenutku sam se zapitao da li je živa, pa sam proveravao disanje. Kada je otvorila oči, bilo mi je lakše. Kasnije smo to pripisivali činjenici da Ivana ima Rajnaudov sindrom, do koga dolazi usled spazma krvnih sudova koji blokira cirkulaciju.

To je bio moj prvi susret sa hladnom zadnjicom, koja se može tako ohladiti, da stvara sopstvenu mikroklimu. Ništa joj ne pomaže da taj deo zagreje, posebno posle plivanja, tad je baš hladna," ispričao je Darko.

"Počela sam da trčim maraton,da vežbam, da koristim termostat u krevetu, sve se moglo zagrejati,  osim moje zadnjice, zaista neverovatno," nadovezala se Ivana.

"Bilo mi je žao supruga koji je to trpeo godinama, moja hladna zadnjica je pravila mnogo problema. A onda se pojavila mačka Beri, koja leži noću na mojoj zadnjici i zahvaljujući njoj, počela sam da uspostavljam termalnu ravnotežu kad je taj deo tela u pitanju.

Zvuči neverovatno, ali smo ipak uspeli da rešimo problem," zaključila je Ivana.

Daljinac

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA