Posle mnogo muke, Junajted i Liverpul slavili! (VIDEO)

"Đavoli" su imali ozbiljan zadatak protiv Stouka, a "crveni" protiv Lestera

• 0

Nije bilo lako, ali su Mančester Junajted i Liverpul ostvarili pobede u okviru 14. kola engleske Premijer lige.

Stouk je pravio dosta problema Junajtedu, ali su "đavoli" ipak uspeli da slave 2:1.

Posle 1:1 na poluvremenu, Junajted je postigao još jedan gol u nastavku i to je bio konačan rezultat, kojim se Van Galov tim približio vodećem Čelsiju na osam bodova.

Liverpul nije imao ništa lakši posao u Lesteru (3:1), iako je od 63. minuta domaćin bio oslabljen nakon isključenja defanzivca Morgana. Lazar Marković je ceo meč odgledao sa klupe.

Lester je poveo protiv Liverpula nakon nespretne intervencije golmana Minjolea i činilo se da bi mogao do prve pobede posle osam utakmica. Međutim, Liverpul je brzo izjednačio i u nastavku napravio preokret, iako je domaći tim igrao ravnopravno i dugo pretio da izbori remi.

Posle dobrog starta sezone Lester je ostao na začelju i preti mu ekspresan povratak u niži rang takmičenja.

Ekipa sa "Enfilda" se približila gornjem delu tabele i sa utakmicom više izjednačili se sa Arsenalom i Totenhemom.

Veoma važne bodove osvojila je Aston Vila na gostovanju Kristal Palasu (1:0), dok je Vesthem potvrdio odličnu formu slaveći u gostima protiv Vest Bromvič Albiona (2:1).