Ništa od trofeja: Jelena Janković stala u finalu

Srpkinja poražebna u finalu turnira u Gvangžuu od Ukrajinke Lesije Tsurenko koja je osvojila svoju prvu WTA titulu

• 5

Prošle godine prva, ove druga.

Jelena Janković nije uspela da odbrani trofej u kineskom gradu Gvangžuu, a bila je baš blizu....

Srpkinju je pred peharom zaustavila Ukrajinka Lesija Tsurenko, 80. igračica na WTA listi koja je savladala našu teniserku u tri seta, rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.

I ovaj meč Jelena je odigrala sa mnogo oscilacija.

Prvi set je počela jako loše, pa je njena protivnica brzo stekla nedostižnu prednost (3:0, 4:1) i do kraja, manje-više rutinski privela set kraju.

Već u drugom delu meča, Jelena je podigla nivo igre i to se odmah odrazilo na rezultat. U petom setu je napravila "brejk" za 3:2 i to je bio ključni detalj tog dela igre.

U setu odluke, Jankovićeva je izgubila dva uzastopna servis gema, za 3:4 i 4:5, pa joj nije mnogo pomoglo to što je između toga oduzela gem rivalki na njen servis. Tako je Ukrajinka iskontrolisala meč do kraja i došla do svog prvog WTA trofeja.