PRIMERA: Nepobediva Majorka, Đukić isključen u porazu Valjadolida

Pobedom nad Valensijom tim sa ostrva dospeo je na drugo mesto na tabeli iza Barselone, trener Miroslav Đukić isključen zbog protesta

• 0

Fudbaleri Majorke savladali su Valensiju 2:0 u prvom nedeljnom meču petog kola španskog prvenstva, golovima Kasedeusa u 8. i Arizmendija u 55. minutu i ovom pobedom izbili su na drugo mesto na tabeli, iza Barselone.

Fudbaleri Majorke ne znaju za poraz u prvenstvu, dok Valensija nikako da dođe sebi, sa samo jednom pobedom u dosadašnjem toku šampionata i pet osvojenih bodova "slepi miševi" tek su 13. u ligi.

U drugom meču, Levante je pobedio Real Sosijedad na svom stadionu 2:1, i to posle preokreta. Sosijedad je poveo u 23. minutu fantastičnim golom sa distance Zurutuze, što je bio rezultat do 70. minuta. Barkero je sa bele tačke izjednačio na 1:1, a onda je pobedu doneo debitant u dresu Levantea Obafemi Martins postigao pobedonosni gol u 86. minutu.

Fudbaleri Valjadolida koje sa klupe predvodi srpski trener Miroslav Ðukić, doživeli su treći uzastopni poraz u prvenstvu Španije, pošto su večeras u utakmici petog kola Primere izgubili od Atletika u Madridu 2:1 (2:0).

Golove za domaćina postigli su Godin u 31. i Falkao u 45. minutu iz penala, dok je počasni pogodak za goste dao Bueno u 55. minutu, posle velike greške golmana Madriđane Kurtoe.

Valjadolid je imao nekoliko prilika za izjednačenje, nije mu dosuđen ni čist penal, pa je Ðukić u finišu meča isključen zbog protesta.

Antonio Rukavina odigrao je svih devedeset minuta za Valjadolid.

U meču između Bilbaa i Malage nije bilo golova.