PREMIJER: Vertongen digao Totenhem na treće mesto! (VIDEO)

Belgijanac Jan Vertongen svojim prvencem u dresu "pevaca" u 75. minutu doneo svom timu pobedu protiv Svonsija, ali i treće mesto na tabeli, koje vodi direktno u Ligu šampiona

• 0

U prvom od dva nedeljna meča 17. kola Premijer lige, Totenhem je u Londonu slavio protiv Svonsija minimalnom pobedom (1:0).

Jedini pogodak na meču postigao je belgijski štoper Jan Vertongen u 75. minutu. Belgijanac je svojim prvim golom u dresu "pevaca" ekipu sa "Vajt Hart Lejna" podigao na treću poziciju, odmah iza mančesterskog dvojca.

Treba napomenuti to da Čelsi ima isti broj bodova kao i njihov rival iz Londona, ali i utakmicu manje, koju nije odigrao protiv Sautemptona zbog obaveza na Svetskom prvenstvu za klubova, kada je u finalu izgubio od Korintijansa (1:0).

"Pevci" su tokom celog meča bili bolji, stvorili više šansi, a Velšanima su dozvolili da upute samo tri šuta ka Lorisu, od kojih nijedan nije išao u okvir gola.

U drugom meču dana Vest Bromvič Albion i Vest Hem remizirali su neslavnim rezultatom (0:0). Poslednja utakmica 17. kola igra se u ponedeljak kada fenjeraš Reding dočekuje Arsenal.

Nakon remija bez golova oba tima zadržali su trenutne pozicije na tabeli, VBA je šestoplasirani sa 27 bodova, dok je Vesthem na 11. mestu sa četiri boda manje.