Porto poražen posle 22 meseca! (VIDEO)

Akademika golom Alešandra u 44. minutu priredila senzaciju i savladala šampiona koji nije iskoristio ni penal

• 1

U 11. kolu portugalskog prvenstva senzacija, Akademika je savladala Porto 1:0 i nanela aktuelnom šampionu prvi prvenstveni poraz posle skoro dve godine, prethodni je zabeležen 29. januara 2012. na gostovanju  Žil Visenteu (1:3).

Meč je odlučen u 44. minutu pogotkom Alešandra, a favorizovani gosti u 86. minutu nisu iskoristili ni penal. Golman Rikardo odbranio je šut Danila.

Porto je prošle sezone osvojio titulu bez izgubljenog meča, a u završnici je preoteo titulu Benfiki, koju je pobedio u pretposlednjem kolu. Sada stvari stoje malo drugačije, Porto već tri kola ne zna za pobedu u prvenstvu, ne blista ni u Ligi šampiona.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!