≫

Armejci ne daju prvo mesto, Obradović dobio staru mušteriju

Moskovljani došli do 16. pobede u Evroligi

• 0

Ekipa CSKA iz Moskve došla je do četvrte pobede u nizu trijumfom nad Brose Bambergom 81:72 u okviru 20. kola Evrolige.

>>>SUKOB U PIONIRU: Delije brutalno vređale Omića, simpatizeri Zvezde im zviždali (FOTO) (VIDEO)

Odlično su gosti iz Nemačke otvorili utakmicu serijom 5-0 da bi se Rusi brzo trgli i uzvratili trojkom. Bilo je i 9:4 za četu trenera Trinkijerija ali su domaći uspeli da se približe pa su do kraja prve četvrtine gubili samo sa -1.

Međutim, prelomna četvrtina bila je druga u kojoj su Armejci izveli čak 20 slobodnih bacanja pa se na odmor otišlo sa 39:30.

Do kraja, CSKA je rutinski održavao prednost od desetak poena koju gosti nisu imali snage da stignu pa je tako konačan rezultat iznosio 81:72.

Najefikasniji u redovima Moskovljana bio je Nando De Kolo sa 20 poena (uz 13/13 sa linije za slobodna bacanja) dok je Serhio Rodrigez postigao 13 poena.

U Broseu je Dorel Rajt bio najbolji sa 11 poena, dok su 10 ubacili Maodo Lo, Ogastin Rubit i Leon Radošević.

Dejan Musli je za 17 minuta na parketu imao pet poena, dok Luka Mitrović nije bio u sastavu zbog povrede.

Fenerbahče - Barselona 86:82

Željko Obradović sa svojim Fenerbahčeom je na svom parketu, u jednoj od najzanimljivijih utakmica 20. kola, savladao staru mušteriju Barselonu.

Rezultatska klackalica viđena je do pred sam kraj treće četvrtine kada su domaćini uspeli da se odlepe na 10 poena razlike.

Ipak, Katalonci su uspeli da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu pa je na 4 sekunde pre kraja rezultat bio 84:82 za turski klub. Ali, to je bilo sve.

Najefikasniji u ekipi Fenerbahčea bio je Bred Vonamejker sa 24 poena i 7 asistencija, Nikolo Meli zabeležio je poen manje, dok je Jan Veseli imao 12 uz šest skokova i tri ukradene lopte.

Reprezentativac Srbije Marko Gudurić je proveo na parketu 30 minuta, postigao 7 poena i uhvatio četiri lopte

Na drugoj strani Ertel je postigao 21 poen, dok je Ante Tomić zabeležio poen manje uz sedam skokova.

Kako je Željko Obradović besneo na svoje igrače na prošloj utakmici pogledajte u videu klikom na link ispod:

Armani - Makabi - 102:111

Tabela: CSKA 16-4, Fenerbahče 14-6, Olimpijakos 13-7, Real 13-6,  Panatinaikos 13-6, Žalgiris 12-8, Himki 11-9, Makabi 11-9, Baskonija 9-11, Unikaha 8-12, Crvena zvezda 8-12, Barselona 7-13, Bamberg 7-13,  Valensija 6-14, Armani 6-14, Efes 5-15