Ništa od podviga, odbojkaši Srbije peti posle poraza od Francuske

Trikolori su bili prejaki

• 5

Odbojkaška reprezentacija Srbije zauzela je 5. mesto na finalnom turniru Lige nacija 2018. u Lilu. Francuska je u poslednjem, 3. kolu A grupe, pobedila Srbiju sa 3:0 (25:19, 25:18 i 25:17) posle 72 minuta igre.

Francuska je zauzela prvo mesto u grupi sa pet bodova, Brazil je imao četiri, Orlovi su bili bez učinka i dobijenog seta.

Utakmicu na stadionu Pjer Moroa posmatralo je 5877 gledalaca, a sudili su Deni Fransisko Sespedes Lasi iz Dominikanske Republike i Andrej Zenovič iz Rusije.

Seniori Srbije su, baš kao i seniorke, zauzeli 5. mesto u konačnom plasmanu premijerne Lige nacija. Izabranicima Nikole Grbića bila je potrebna ubedljiva pobeda protiv Francuske, domaćina turnira, ali je epilog bio suprotan. Slavili su Francuzi i tako kao prvoplasirani u grupi zakazali polufinalni meč protiv SAD.

Tokom prvog seta se vodila ravnopravna borba. Srbija je vodila sa 8:7 i 10:8, a Francuska preokrenula na 12:11. Posle izjednačenja na 15:15, Francuzi su poveli sa 18:15, pa zatim 23:17, a prvi set su rešili u svoju korist sa 25:19 i poveli sa 1:0.

U drugom setu je Francuska od starta bila u prednosti, a sredinom seta je povela sa 10:7. Posle tajm – auta Nikole Grbića, Srbija je izjednačila na 10:10, pa 13:13, a Francuska zatim povela sa 19:14. Na kraju je bilo 25:18 i 2:0 za Francusku, što je značilo i kraj nadanja Srbije da može do polufinala.

U trećem setu, Francuska je povela sa 14:10, pa 19:11, a na kraju je bilo 25:17 za pobedu Francuske od 3:0.