Izlečite štitnu žlezdu pomoću ovog RECEPTA ruske narodne medicine!

Ako patite od poremećaja lučenja hormona štitne žlezde, probajte ovaj neverovatan recept ruske narodne medicine. Neverovatno lako se pravi i ne košta skoro ništa

  • 15

Dosta ljudi pati od poremećaja štitne žlezde, gde ona ne proizvodi dovoljno hormona, a uzrok je uglavnom hronična autoimuna upala te žlezde. Posledice ovog stanja, zvanog hipotireoza, mogu se odraziti na zdravlje celokupnog organizma.

Koju hranu voli vaša štitna žlezda?

Osobama koje pate od hipotireoze, ruska narodna medicina preporučuje sledeći jednostavan recept. On sadrži samo dva sastojka koja je vrlo lako nabaviti.

Ruske kapi za hipotireozu – RECEPT:

U proleće, uberite 15 mladih borovih šišarki (veličine od 3-5 cm). Sameljite ih što je moguće sitnije. Prelijte ih s 50 ml kvalitetne votke ili domaće rakije i ostavite da odstoje u poklopljenoj tegli deset dana. Nakon toga procedite tečnost.

Foto: Wikipedia/Pinosavac Foto: Wikipedia/Pinosavac

Primena:

Pijte po 5 kapi tri puta dnevno. Kura treba da traje 3 nedelje.

Kako ove kapi utiču na zdravlje:

Poznata su nam lekovita svojstva raznih trava, povrća i voća, međutim i zimzeleno drveće ih takođe ima. Bor se od davnina koristi u narodnoj medicini u lečenju reume i za pročišćavanje disajnih organa, kao i za lečenje kašlja i plućnih oboljenja, pa i hipotireoze. Bor je jedan od najrasprostranjenijih četinara i svi delovi ovog drveta imaju lekovito dejstvo. Lekovita svojstva bora mogu se koristiti tokom cele godine, a najdelotvorniji je kada se njegovi lekoviti delovi skupljaju tokom proleća.

Postoje mnoge vrste ovog zimzelenog drveta, a od svih vrsta najčešći na našim prostorima su crni i beli bor. Crni bor se može prepoznati po svojim tamnozelenim iglicama i kupastom obliku krošnje. Beli bor ima iglice srebrnkaste boje i koru narandžasto-smeđe boje.

Foto-ilustracija: Foter/Umesh Behari Mathur Foto-ilustracija: Foter/Umesh Behari Mathur

Lekovita svojstva imaju iglice bora, mladi izdanci, mlade šišarke, smola i kora. Iglice se koriste sveže, jer se njihovim sušenjem gubi vitamin C, kojim je ovaj četinar bogat. Malo je poznato da je lekovitost iglica veća i do 80 odsto, ako se iglice izlome na manje delove, nego cela iglica.

Šišarke bora se upotrebljavaju dok su mlade, veličine od 3-5 cm, jer njihovim daljim zrenjem poprimaju drvenasti oblik i gube sva lekovita svojstva. Mlade šišarke sadrže eterična ulja, bogate su vitaminom C, sadrže lekovitu aromatičnu smolu i veliki broj antioksidanasa. Imaju alkalno dejstvo. Sve ovo ih čini odličnim sastojkom ove moćne ruske tinkture za poboljšanje stanja hipotireoze.

(Telegraf.rs / ZdravljeIRecepti)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Radmila

    24. mart 2015 | 07:49

    Ako ne pomogne nece sigurno stetiti organizmu mislim da ce ovaj lek pomoci probacu

  • Munevera

    21. avgust 2015 | 18:02

    Bolujem više od 10 godina i napravila sam ovaj recept. Nisam počela piti pa pitam da li je neko isprobao ovaj recept? Dugo mi je trebalo da štitna žljezda uz odgovarajuću terapiju postane stabilna pa me je strah da nebude kao prije terapije. Pretpostavljam da bi trebala prestati piti terapiju koja mi je propisana. Ako neko ima dae primjenio ovaj lijek, molim da mi se javi. Hvala...

  • snežana

    15. oktobar 2015 | 08:59

    Pravila sam lek os cnog bora i ispila jednu turu.Kada sam otišla na kontrolu štitne neke ciste su nestale, neke se smenjile a štitna koja je bila difuzno uvećana sada je normalna.Uisto vreme bila sam i u Sarimsakliju koji je vazdušna banja.Mislim da u toj tinkturi nie ništa opasno da može da naškodi

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA