Prskanje u Napulju: Insinje je mali, ali tehničar, Montela neka pakuje kofere (VIDEO)

Napolitanci opravdali ulogu favorita protiv prosečnih "rosonera", pobedili 2:1 i zadržali čelo u Seriji A

• 0

Napoli je sačuvao oreol nepobedivosti u Seriji A, a "San Paolo"  do daljeg će biti neosvojiva tvrđava.

Poslednju "recku" u nizu ekipa Mauricija Sarija udarila je protiv posrnulog Milana (2:1), ovakav epilog bio je za očekivati posle svega što prikazuju oba tima ove sezone, a Lorenco Insinje je još jednom potrvdio izreku da se "u malim bocama otrov čuva".

Omaleni majstor je prvi probio odbranu Milana i postigao gol koji je izazvao i kontroverze, jer je prvo poništen, pa onda, nakon što je sudija proverio snimak, priznat.

Insinje je utrčao iza leđa defanzivne linije gostiju na pas Žoržinja, izašao sam pred Donarumu i savladao ga, međutim "linijaš" je signalizirao nedozvoljenu poziciju, a glavni arbitar poništio koji minut kasnije tu odluku.

Gol koji je dao Insinje "otvorio" je utakmicu na obe strane, do tada je Napoli bio daleko bolji i konkretniji, a od tada i igrači Milana su krenuli "po gol", jer drugog izbora nisu imali.

U nastavku, Milanova jalova inicijativa nije previše umorila Napolitance koji su dotukli rivala preko rezerviste Pjotra Zjelinskog u 72. minutu.

Poljaku se otvorila šansa pred Donarumom iskosa sa leve strane, koju je on lukavo iksoristio proturivši kroz noge loptu budućem broju jedan italijanske reprezentacije.

Bio je to kraj svake nade gostiju da mogu doći do pozitivnog rezultata na "vrućem terenu", i mada su preko Romanjolija u 91. minutu ublažili prednost Napolija, više nisu uspeli.

"Rosoneri" posle novog poraza čekaju naredno kolo na sedmoj ili osmoj poziciji, sa Montelom na lupi, ostaje da se vidi.