≫

Napulj se poklonio Hamšiku u trileru sa Sampom: Sad je stvarno iznad velikog Maradone! (VIDEO)

Slovak na večnoj listi najboljih strelaca kluba pretekao slavnog El Pibea, Inter poražen u Ređo Emiliji, Mihajlovićev Torino "ispustio" dva gola prednosti

• 0

Fudbaleri Napolija pobedili su Sampdoriju 3:2 u 18. kolu Serije A, a Marek Hamšik Dijega Armanda Maradonu "u trci" za najboljeg strelca kluba u istoriji.

Tačnije, prestigao je konačno Slovak legendu po broju golova, sada je na koti 116, naspram 115 čuvenog el Pibea, kome se Napulj i danas, više nego ikome, klanja.

Treći na listi je Atila Salustro sa 108 pogodaka, a četvrti Edinson Kavani koji je svoj fenomenalni opus u nebeskoplavom dresu zaokružio sa 104 gola.

Od aktivnih igrača rekord Hamšika mogao bi, ako se zadrži još koju godinu, da napadne Dres Mertens koji je je trenutno deveti sa 81 golom...

Za navijače Napolija možda i važnija vest je pobeda nad Sampdorijom posle vatrometa golova u prvom poluvremenu, dva vođstva gostiju, oba "poništena" u režiji genijalnih Napolitanaca.

Đenovljani su vodili golovima Ramireza u 2. minutu, potom i Kvaljarele iz penala u 27. Između toga, Alan je pogodio za 2:1, a Insinje dodao za 2:2, da bi novi klupski rekorder Hamšik preokrenuo za konačnih 3:2, mada je malo ko u tom trenutku, posle pet golova do 39. minuta, verovao da će to biti kraj goleade.

Tako je bilo, pa je Napoli uvećao vođstvo na vrhu tabele naspram Juventusa na četiri boda (uz meč više) i Intera koji je, iznenađujuće, ponovo izgubio.

Ekipa Lućana Spaletija je neočekivano kiksnula kod Sausola u Ređo Emiliji, bilo je 1:0 za domaći tim golom Dijega Falkinelija u 34. minutu.

To je "neroazurima" bio drugi uzastopni neuspeh, i drugi uopšte ove sezone, pa se može konstatovati da se blaga kriza uvukla u redove pretdenta na tron, videćemo i koliko će potrajati.

Milan je nastavio da se bruka! Rosoneri su kod kuće poraženi od Atalante rezultatom 2:0.

Strelci za goste bili su Kristante u 32. i Iličić u 71. minutu.