≫

Druga medalja za Srbiju na Evropskom prvenstvu: Dejan i Ervin stigli do do srebra samo 40 minuta posle prve trke dana!

Veliki uspeh za srpski kajak

• 0

Srpski kajakaši Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2-500 na Evropskom prvenstvu u Plovdivu.

Srpski dvojac završio je trku u vremenu 1.27,616, iza Mađara Bencea Nadaša i Šandor Totka (1:26,500), dok je bronza pripala Ukrajincima Ivanu Semjkinu i Igoru Trifunovu (1:28,004).

Ovo je druga medalja za Srbiju na EP, nakon što su u subotu Marko Tomićević i Milenko Zorić, takođe osvojili srebro, u trci na 1.000 metara.

Ono što njihov uspeh čini još većim jeste činjenica da su do medalje došli samo 40 minuta posle trke u četvercu. Muški četverac na 1000 metara u kojem su nastupili Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert, Dragan Hančovski, šampionat Evrope završio je na 7. mestu u vremenu 2 minuta i 59.886 sekundi.