PIŠE ISTORIJU: Mesi oborio Milerov rekord, dao 86 golova u 2012! (VIDEO)

Novi rekorder po broju postignutih golova u jednoj kalendarskoj godini je sjajni Argentinac, koji je istoriju napisao na utakmici protiv Betisa. Katalonci su slavili 2:1 u poslednjem nedeljnom meču 15. kola Primere, a drugo poluvreme bilo je prepuno uzbuđenja

• 0

Barselona je i posle 15. kola španske Primere uspela da ostane neporažena ekipa, s obzirom na to da je u gostima savladala fudbalere Betisa rezultatom 2:1.

Na ovoj utakmici ispisala se istorija!

Fudbaler Barselone Leo Mesi oborio je rekord Gerda Milera iz 1972. godine. Golom u 25. minutu, drugim na utakmici protiv Betisa, Argentinac je postavio novi svetski rekord po broju golova u jednoj kalendarskoj godini - 86. golova!

Sa čuvenim Milerom Mesi se izjednačio u 16. minutu na stadionu "Benito Viljamarin", a potom je novi postavio devet minuta kasnije. Oba gola Argentinac je postigao na asistenciju Španca Andreasa Inijeste, inače konkurent za osvajanje Zlatne lopte.

Mesi se takođe ustalio na prvom mestu liste strelaca Primere, i sada ima 23 gola na kontu. Prate ga fenomenalni Radamel Falkao, koji je u nedeljnoj utakmici sa La Korunjom postigao čak pet golova, ukupno 16 u prventsvu, pretekavši tako Kristijana Ronalda koji je postigao 13.

Interesantno, za 15 utakmica, Mesi nije bio strelac na svakoj, ali kada god je bio - nikad nije postizao manje od dva gola!

Cela utakmica 15. kola Primere obeležena je istorijom koju je ispao Argentinac, za kog su se svi brinuli kako će se vratiti na teren s obzirom na povredu prošle srede u utakmici Lige šampiona protiv Benfike.

Betis je umeo da bude neugodan protivnik Kataloncima, te su posle golova Mesija u 16. i 25. minutu uspeli da smanje na 2:1 golom Kastra u 39. minutu.

U drugom poluvremenu su domaćini pritiskali i prikazali raznovrsniju igru, a sigurno će žaliti za prilikom kada se lopta od stative odbila skoro do gol linije, ali je Viktor Valdes uhvatio u poslednjem trenutku. Ređali su se opasni napadi Betisa, delovalo je da je izjednačenje u vazduhu.

Publika je proključala kada je Konsuelo u 80. minutu pogodio prečku. Sreća je pogledala Betis kada je posle nekoliko minuta Mesi bio u situaciji da postigne het-trik, ali je Argentinčev šut odbranjen, pa je lopta udarila u stativu, dospela do Albe, koji je potom pogodio prečku! Ipak, golova do kraja nije bilo, a utakmica ostaje obeležena legendarnim uspehom Lea Mesija...