LIGA EVROPE: Albanska senzacija, nova bruka Splićana!

Kukeši nadigrao ukraijnski Metalurg, Gruzijci pobedili Hajduk, Podgoričani pali u Sevilji...

• 0

Širom Evrope igrane se prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Srpski klubovi nisu imali sreće u prvim utakmicama trećeg kola, ali pojedini strani su prošli mnogo bolje nego što su očekivali.

SILOVIT KUKEŠI

Već u šestom minutu Malakaren postiže sjajni pogodak za albanski tim i tada nagoveštava mogući trijumf. Metalurg nije uspeo da uzvarati, a u 69. minutu dešava im se još jedan peh, kada je fudbaler njihovog tima Moroziuk dobio drugi žuti karton zbog čega je bio prinuđen da ostavi svoju ekipu na cedilu.

Brojčanu prednost Ekipe Kukešija koristi u 84. minutu kada Malota postiže pogodak za konačnih 2:0.

SVONSI NEMA MILOSTI

Velška ekipa Svonsi ubedljivo je savladala švedski tim Malmu. Zanimljivo je da je u prvom poluvremenu bilo samo 1:0 za ekipu iz Velsa, a da je u drugom dala još tri gola za konačan trijumf od 4:0.

Ovako ubedljivim rezultatom Svonsi je praktično već u prvom meču obezbedio prolazak u naredni krug kvalifikacija za Ligu Evrope.

Splitski Hajduk je još jednom neprijatno iznenadio u Evropi, s obzirom da je na Poljudu slavio anonimni Dila Gori iz Gruzije.