Poklon za Martineza i Aguerova "šetnja" odveli Argentinu u četvrtfinale Kopa Amerike (VIDEO)

Fudbaleri Argentine pobednili su Katar u trećoj utakmici grupe B Kopa Amerike sa 2:0

• 4

Po gol u svakom od dva poluvremena doveo je Gaučose do četrvrtfinala takmičenja jer su posle tri kola sa četiri boda na drugom mestu iza Kolumbije, koja ima maksimalnih devet bodova.

Prvi pogodak za Argentinu postigao je Lautaro Martinez u četvrtom minutu, nakon katastrofalne greške odbrane kada mu je igrač Katara poklonio loptu u noge. Martinezu nije preostalo ništa drugo do da poklon sprovede u mrežu za 1:0.

Argentina je i nakon toga nastavila da napada i šutira u gol Katara, ali je pogodila tek u 82. minutu. Tada je Paulo Dibala poslao loptu u sredinu Serhiju Agueru, a ovaj se prošetao dobrih tridesetak metara do kaznenog prostora i pozicije za šut.

Poslao je loptu u po dijagonali u suprotan ugao gola Katara za 2:0 i time potvrdio plasman Argentine u četvrtfinale. Istog dana je u istoj grupi Kolumbija pobedila Paragvaj sa 1:0 pogotkom Gustava Kueljara.

VIDEO - Ma, ko jaje jajetu su! Mesijev "blizanac" iz Brazila prodao sve da bi se sreo sa idolom