Jedan gol ih koštao pet mesta i vrha: Lion kiksom u 91. minutu "potonuo" na tabeli

Loša forma se prenela i na treći meč zaredom

• 0

Fudbaleri Liona odigrali su nerešeno sa Amijenom u gostima 2:2 u meču petog kola francuske Lige 1.

Ovo je bio treći uzastopni meč bez trijumfa, ali drugi u kom su igrači Liona uzeli tek bod nakon što su vodili u meču.

Žale je dao gol u sedmom minutu za vođstvo domaćina posle prekida, gosti su samo minut kasnije uzvratili pogotkom Muse Dembelea sa peterca.

U 34. minutu Lion je i poveo na preslikan način na koji je dao i prvi gol, samo sa suprotne strane.

Traore je centrirao sa desnog krila, Dembele je u skoku hvatao volej i zabio ga u levi ćošak gola Amijena za 2:1.

Domaći stižu do izjednačenja u prvom minutu sudijske nadoknade i tako otkidaju dva boda Lionu.

Lopta je u gužvi u kaznenom prostoru stigla do Matjea Bodmera koji se okrenuo i pucao nisko sa desetak metara čime je bacio Lion sa mogućeg prvog na šesto mesto Lige 1.

Lion sada ima osam bodova i ispred njega su sa po devet Anžer, Nica, Lil, Ren i Pari Sen Žermen, s tim što PS Ren i Nica imaju po četiri odigrana meča. S druge strane, Amijen je 16. sa četiri boda.

Inače, Lil je do devetog boda u prvenstvu došao takođe u petak popodne pošto je pobedio Anžer sa 2:1 golovima Viktora Osimena i Luisa Arauha.