Milivojević golom doneo bod Kristal Palasu u velikom povratku protiv Arsenala!

Kristal Palas "diše za vrat" Arsenalu na tabeli

• 1
1183785075 Milivojević daje gol Arsenalu, Foto: Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Kristal Palasa i Arsenala odigrali su nerešeno u meču desetog kola Premijer lige 2:2.

Srpski fudbaler Luka Milivojević upisao se u strelce, po običaju, sa penala i omogućio svom timu da sa Emirejtsa ode sa bodom u džepu.

Tobdžije su još jednom ove sezone počele dobro meč i povele, pa slično kao i protiv Votforda prokockale dva gola prednosti.

Prvi gol za tim Unaja Emerija postigao je Sokratis u sedmom minutu. Džaka je posle kornera glavom spustio loptu za štopera svoje ekipe, Sokratis je šutnuo "žabicu" sa pet metara i pronašao mrežu za 1:0.

Samo dva minuta kasnije novi prekid i novi pogodak za Arsenal. Lakazet je zakačio loptu posle kornera na prvoj stativi, prosledio je do druge gde je bio David Luiz koji je ispružio nogu i pogodio za 2:0.

Vilfrid Zaha je na isteku pola sata igre lepo fintirao Kaluma Čejmbersa, ovaj je postavio "klečku" igraču Palasa i posle konsultacije sa VAR sobom, sudija pokazuje da je to penal.

Milivojević je bio siguran izvođač, pa je Kristal Palas na poluvreme otišao sa prepolovljenom prednošću protivnika.

Džordan Ajev je u 52. minutu postavio konačan rezultat kada je iskoristio centaršut Džejmsa Mekartura, pobegao Luizu na drugoj stativi i glavom zatresao mrežu za 2:2.

Arsenal je pre kraja još jednom pogodio gol zahvaljujući Sokratisu, ali je posle VAR provere poništen, pa je svakoj od ekipa pripao po bod. Arsenal je sada peti na tabeli sa 16 bodova, dok je Palas šesti sa bodom manje.