≫

Oblakova "odbrana godine" na Vandi: U 93. minutu spasio Atletiko nestvarnim refleksima!

Neverovatan je golman Slovenac

• 0
jan oblak Foto: youtube/433

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Levante 2:1 u 19. kolu Primere, strelci su u ekspresnom roku bili Korea i Felipe za "Jorgandžije", a Marti za goste, ali je sve njih zasenio maestralni golman domaćeg tima Jan Oblak.

Slovenac je nakon nekoliko bravura, najjače zablistao u nadoknadi vremena kada je panterskim refleksom "na crti" odbranio udarac glavom napadača gostiju.

Pogledajte taj trenutak, Atletiko je srećan što ima ovakvog čuvara mreže - trenutno bez premca na svetu.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobeda Atletika u svim takmičenjima, koja ga je ostavila na bliskom odstojanju od lidera Reala na pet bodova.

Oblak je, naravno, bio junak meča, tu nema dileme, istina nije konstantno imao previše posla, ali je sa dve vrhunske intervencije sebi prilepio etiketu spasioca.

Strelac za goste, deveti put ove sezone, Rodžer Marti pogodio je u 16. minutu, samo tri minuta posle vodećeg gola Atletika u režiji Koree i dva pre nego što je Felipe snažno glavom "zategao" mrežu, ispostavilo se i postavio konačan rezultat na "Vandi".

Naredni meč Madriđani igraju protiv Eibara, potom im sledi Leganjes, a onda veliki derbi protiv Reala.

Levante je porazom u Madridu prekinuo niz od ti vezana trijumfa, i to dva u Primeri i jedan u Kupu.