Lacio nastavlja da melje redom: Het-trik imobilea za petardu protiv Sampdorije

Rimljani 6 mečeva u nizu ne znaju za poraz

• 3
Ćiro Imobile

Fudbaleri Lacija savladali su Sampdoriju sa 5:1 u 20. kolu Serije A, a odličnu partiju prikazao je Ćiro Imobile koji je postigao het-trik.

Uzimajući u obzir sva takmičenja ovo je šesta pobeda u nizu za Rimljane koji su i na susretu protiv Sampdorije od samog starta prikazali odličnu formu. Tako je Caicedo već u 7. minutu doveo svoj tim u vođstvo, da bi Imobile sa penala, deset minuta kasnije, duplirao vođstvo, a potom u 20. minutu postigao gol za 3:0.

I posle dolaska sa odmora popularni Lacijali se nisu zastavljali pa je Bastos dodatno uvećao rezultat. Do kraja meča, Imobile sa penala u 65. minutu postiže het-trik za ubedljivih 5:0. Sampdorija je uspela da samo ublaži težak poraz golomLinetija u 70. minutu.

Ssrpski internacionalac Sergel Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za lacio i prikazao dobru igru.

Rimljani su sada treći suna tabeli sa bodom manje od Intera i tri od Juventusa, Sampdorija 16. sa 19 osvojenih bodova, čak 26 manje od današnjeg rivala.