Terzić nadmudrio Nagelsmana, lako mu je uz "ubicu" Halanda i majstore Sanča i Rojsa

Norvežanin dvostruki strelac, Sančo jednom pogodio, za trijumf u derbiju na "Red Bul Areni"

• 0
erling haland Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Red Bul Lajpcig imali su sjajnu priliku da se još više približe vodećem Bajernu koji je dan ranije, u spektakularnoj utakmici, poražen od Borusije u Menhengladbahu 3:2, i tako prikočio u šampionskoj trci, ujednoj joj dao na neizvesnosti.

Priliku je iskoristila Borusija Dortmund pobedom u derbiju nad "Bikovima", i to u gostima, rezultatom 3:1, uz dva gola Erlinga Halanda i jedan Džejdona Sanča.

"Milioneri" su tako sperčili Red Bul da pretekne Bajern i zauzme prvu poziciju, "Bikovi" dakle ostaju prvi pratilac Bavaraca, a Borusija će i dalje vrebati kikseve bolje plasiranih rivala, sada na pet bodova odstojanja od Bajerna i tri od današnjeg protivnika.

Svi golovi u Lajpcigu viđeni su u drugom poluvremenu.

Najpre je Sančo pogodio u 55. minutu, asistirao mu je Rojs, potom je u 71. minutu vođstvo gostiju duplirao Haland, na dodavanje Sanča, da bi tačku na pobedu i goleadu gostiju u nastavku stavio ponovo Norvežanin, uz još jednu asistenciju Rojsa.

Definitivno je ovaj trio izneo trijumf ekipe Edina Terzića, koji zasad sasvim dobro vodi brigu o ekipi posle smene Švajcarca Lusijena Favra, stabilizovao je ekipu koja je vezala dve pobede.