≫

Senzacija: Velež izbacio Milojevića i AEK, Hercegovci napravili ludnicu nakon penal ruleta!

Kakvo slavlje za tim iz Mostara, ali i za čitavu Bosnu i Hercegovinu

• 14
Velež - Aek

Najveće iznenađenje drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija desilo se u Grčkoj - tim Veleža je nakon penala izbacio AEK!

Kakvo slavlje za tim iz Mostara, ali i za čitavu Bosnu i Hercegovinu koja je u Veležu videla jedinu nadu u ostanak na evropsku scenu. I desilo se!

I to se desilo protiv tima koji vodi bivši trener Crvene zvezde Vladana Milojevića koji je doživeo neverovatan emotivni rolerkoster tokom čitavog meča.

Njegovi izabranici nisu uspevali da postignu gol, a poraženi su u prvom susretu, tako da ih je remi vodio u eliminaciju.

Ipak, u osmom minutu nadoknade stiže pogodak Mantolasa i svi su pomislili da će hercegovački tim da psihički padne zbog propuštene prilike.

Ipak, izdržao je Velež do penala, a tamo je sve moguće.

Promašaji na obe strane u prvoj seriji, pa pogoci u drugoj, a onda promašaj Vehabovića za veliki strah.

Lopes je imao priliku da AEK pošalje dalje, ali ni on nije bio precizan, pa je bilo prostora i za petu seriju.

Zvonić pogađa, a onda Arauho promašajem stavlja tačku na nadanja grčkog tabora. Heroj završnice je svakako Slaviša Bogdanović, momak iz Trebinja, koji je odbranio dva penala i direktno sebe ugradio u najveći uspeh u modernoj istoriji Veleža.

Idu Hercegovci dalje, a za plej-of će im trebati pobeda protiv Elfsborga koji je sa 4:0 i 5:0 bio bolji od Milsamija.