Palmeiras sigurnom pobedom do finala Svetskog klupskog prvenstva

Brazilska ekipa bez problema prošla kroz polufinale

• 0
FK Palmeiras, Svetsko klupsko prvenstvo Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Palmeirasa savladali su Al Ahli rezultatom 2:0 u polufinalu Svetskog prvenstva za klubove koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U duelu kontinentalnih prvaka Južne Amerike i Afrike sve je bilo rešeno već u 49. minutu.

Brazilski predstavnik je poveo u 39. minutu golom Rafael Veige, a asistent je bio Duda. Deset minuta kasnije uloge su se zamenile, Duda je bio strelac, a Veiga asistent i to je bio ujedno i poslednji gol na utakmici.

U drugom polufinalu koje je na programu u sredu od 17.30 sastaju se Čelsi i Al Hilal.