Cibonini mladići razbili Krku u Zagrebu i prekinuli niz poraza

Već u prvoj četvrtini je razlika bila ogromna

• 0
KK Split - KK Cibona Foto: AdmiralBet ABA liga / KK Split / Ivica Cavka

Košarkaši Cibone uspeli su u sedmom kolu ABA lige da prekinu niz od tri poraza i na propisan način demoliraju Krku na svom parketu sa čak 90:52.

Nakon fenomenalnog starta, Cibona je ušla u seriju neuspeha koji je zaključen porazom od Splita sa pola koša.

Nisu Zagrepčani pali zbog toga, već su dominantno savladali sa čak 38 razlike Krku koja igra toplo-hladno od početka prvenstva.

Nakon samo četiri minuta igre, Krka je bila u dvocifrenom minusu koji je rastao do -17 krajem prve deonice.

Do poluvremena, čini se da je pobednik bio poznat, a najveća razlika je bila u poslednjem minutu susreta kada je dosegle i 40 poena.

Najbolji u redovima Cibone bio je Roko Prkačin sa 14 poena uz četiri skoka i jednom asisistencijom, a ispratio ga je Nejtan Rivers sa tri poena manje.

Kod gostiju, jedina svetla tačka bio je Gibs Džunior sa 13 poena, dva skoka i tri asistencije.