Spektakl u Engleskoj: Drama u Votfordu, potpuno "ludilo" u Liverpulu!

Nestvarno uzbudljiv meč dogodio se na "Gudisonu"

• 1

Dva fenomenalna meča obeležila su prve utakmice 19. kola Premijer lige.

U Votfordu, Totenhem je zahvaljujući "štikli" Songa  u 90. minutu stigao do nove pobede (2:1) i trećeg mesta na tabeli.

A za to vreme na "Gudisonu" - spektakl!

Everton i Stouk odigrali su verovatno "najluđu" utakmicu ove sezone, završenu pobedom gostiju 4:3, i to golom sjajnog Marka Arnautovića u 91. minutu!

Dvostruki strelac za domaći tim bio je Romelu Lukaku i tako se izjednačio sa Vardijem na vrhu liste strelaca (obojica 15 golova).

Dva gola postigao je i Šaćiri na drugoj strani.

Gol Delofeua za Evertonovih 3:2, posle 1:2, bio je samo uvod u infarkt završnicu.

Najpre je Žoselu iskoristio kiks Hauarda, i vratio egal, da bi nezaustavljivi Arnautović u prvom minutu nadoknade vremena potpuno šokirao navijače "karamela", za novu veliku pobedu ekipe Marka Hjuza, koja se čvrsto drži gornjeg dela tabele.

Da li je ovo konačno "ta" sezona, verovatno se pitaju navijači Totenhema, godinama unazad navikli na poraze i neuspehe njihovog skupocenog tima?

Pevci Maurisija Poketina su upisali i treću uzastopnu pobedu, protiv odličnog Votforda, ali kako su samo do nje došli...

Kod rezultata 1:1 hrabri tim Kikea Sančesa Floresa je napadao goste, i bukvalno su ih milimetri delili od preokreta (Lamela za 1:0, igalo izjednačio).

Naime, loptu koju je glavom, posle kornera, uputio ka golu igrač Votforda Ljoris je zaustavio u trenutku kada je ona gotovo čitavim obimom prešla gol-liniju.

Sudije su dobro procenile u tom trenutku, jer je upravo ključno bilo to što je sasvim malim delom kačila crtu, a to je i potvrdila "goal-line" tehnologija.

Nedugo potom, usledio je hladan tuš po domaći tim.

Centaršut sa desne strane, gotovo iz očaja, Song je na fenomenalan način petom, na prvoj stativi, preusmerio u gol, za erupciju oduševljenja "pevaca".