≫

Volej za preokret i pobedu u 93. minutu: Pa, da li može bolje? (VIDEO)

San Hoze junak Baskijaca protiv Selte

• 0

Fudbaleri Atletik Bilbaoa priredili su svojim navijačima veče najvećeg zadovoljstva u poslednjoj utakmici 16. kola Primere.

Posle 0:1, Baskijci su uspeli da preokrenu protiv Selte i pobede golom San Hozea u 93. minutu, i to majstorijom - volejom sa linije kaznenog prostora!

Gol za egal delo je prekaljenog Arica Adurica i dogodio se samo dva minuta pošto su gosti iz Galicije ostali bez isključenog Ronkalje. Bio je to nagoveštaj burne završnice u kome je tim Ernesta Valverdea vodio glavnu reč.

U bukvalno poslednjem napadu Injaki Vilijams je "probio" po desnoj strani, više napamet ubacio loptu tamo gde je bila najveća koncentracija igrača, a San Hoze savršeno zahvatio loptu i poslao je u donji levi ugao gola Selte.

Bio je to trenutak kada su tribine Atletikovog stadiona naprosto proključale.

Baskijcima je ova pobeda pogurala na sedmu poziciju, na dva boda od Atletika, dok je Selta ostala na 13. poziciji sa 21 bodom.