Janko i Viktor izgubili od Francuza, ali Srbija je u četvrtfinalu

Naš tim je osiguralo plasman u nokaut fazu i meč dubla je bio samo za prestiž

• 10
Viktor Troicki  Janko Tipsarević

Srbija je u četvrtfinalu Dejvis kupa! Novak Đoković je savladao Francuza Benou Pera sa 2:0 (6:3, 6:3) i tako doneo Srbiji i drugi bod protif Trikolora, nakon što je Krajinović prvobitno savladao Žoa Vilfreda Congu.

Program su nastavili dublovi dve ekipe, ali taj meč nije imao nikakav značaj. Janko TIpsarević i Viktor Troicki  igral su protiv Erbera i Maua i poraženi su sa 2:0 (4:6, 4:6)

Dobar meč odigrali su Tipsarević i Troicki, međutim Erber i Mau su bili bolji i zasluženo su došli do jednog boda.

Srbija ukupnim rezultatom 2-1 pobeđuje Francusku.16:40. Naš tim u četvrtfinalu igra sa selekcijom Rusije u petak od 11 sati.

Tok meča:

Novak Đoković

II SET:

4:6 Pobeda Francuza u nebitnom dubl meču

4;5 Francuzi preokrenuli i serviraj  za pobedu i osvajanje seta

3:3 Prava šteta jer su naši momci imali 3:1 posle brejka u četvrtom gemu, ali su odmah izgubili svoj servis.

1:1 Drugi set je počeo neizvesno, Srbija ima priliku da povede jer servira Troicki

Filip Krajinović

I SET

6:4 Nisu uspeli naši momci da se vrate, Erber i Mau su održali prednost brejka i priveli set kraju.

4:2 Francuski tandem trenutno ima bolju igru i prednost jednog brejka u prvom setu.

Kada je reč o Novakom meču kojim je izboren plasman u četvrtfinale, prvi set je srpski teniser dobio sa 6:3, nakon što je u prvom gemu sačuvao svoj servis, gde se suočavao sa dve brejk lopte. Ipak odigrao je najbolje u najtežim trenucima i sprečio je Francuza da dođe do početnog zaleta.

U nastavku su teniseri bili sigurni na svoj servis sve do rezultata 4:3 za Novaka, kada je naš teniser napravio brejk kojim je prelomio meč, jer je u sledećem gemu osigurao brejk.

Drugi set počeo je slično, ovoga puta je Per imao muke da osvoji gem, ali Novak nije imao brejk šanse i Francuz je poveo.

Ali, to nije trajalo dugo, jer je uskoro Novak došao do brejk šanse u trećem gemu seta i iskoristio je drugu priliku.

Per je nakon toga počeo da igra nervozno, dok je Đoković sačuvao smirenost, rutinski je dobijao svoje gemove i došao do trijumfa.

Đoković - Per 6:3, 6:1

II set

6:3 - Novak pobeđuje bez većih problema!

3:1 - Đoković osigurava brejk!

2:1 - Brejk Novaka!

1:1 - Per se ozbiljno namučio u prvom gemu, ali je uspeo da ga dobije. Novak je bio siguran u drugom.

I set

6:3 - Đoković osvaja prvi set!

5:3 - Novak je bio siguran i poveo je sa 4:3, a onda je osetio prvu slabost kod Pera i došao do dve brejk lopte. Odmah je drugu iskoristio!

3:3 - Oba tenisera su sigurna na svoj servis.

2:1 - Siguran gem Novaka, gde je izgubio samo jedan poen.

1:1 - Mučio se Novak u prvom gemu, pošto je Per dva puta imao brejk loptu, ali je u kritičnim trenucima odigao sjajno sačuvao servis. Per je bio siguran u svom narednom gemu.

Krajinović - Conga 7:5, 7:6

7:6 - Pobeda Krajinovića!

6:6 - Obojica su sigurni i ulazimo u tajbrejk!

5:5 - Iako je izgubio prvi poen u gemu gde je servirao za ostanak u setu, Filp je zatim vezao nekoliko sjajnih poteza i došao do 40:15. Međutim, Conga je stigao do 40:40, ali je srpski teniser ipak uspeo da dođe do važnog gema.

5:4 - Conga bez izgubljenog poena dolazi do novog vođstva.

4:4 - Obojica su sigurni na svoj servis i ostaje izjednačen rezultat.

3.3 - Conga je posle izjednačenja ipak uspeo da dođe do gema, dok je Krajinović bio siguran na svoj servis.

2:2 Posle dva sigurna gema na obe strane, sada se Krajinović susretao sa brejk loptom, ali je uspeo da se odbrani i poravna rezultat.

Malo je falilo da Filip na startu drugog seta napravi brejk i odmah povede. Imao je tri šanse, ali ih nije iskoristio.

I Set

5:7 - Filip Krajinović osvaja prvi set! Došao je do 40:0 i drugu set loptu je iskoristio as udarcem.

5:6 - BREJK! Krajinović ponovo dolazi do 0:40, ponovo je Conga uspeo da ih spasi, ali je potom nakon izjednačenja srpski teniser dobio novu šansu i ovoga puta ju je iskoristio.

5:5 - Filip vezuje dva servis gema bez izgubljenog poena, dok je Conga bio siguran u svom za izjednačenje u završnici seta.

4:3 - Imao je Krajinović tri vezane brejk lopte, ali je Conga uspeo posle 0:40 da veže pet poena i izvuče se iz teške situacije.

3:2 - Conga ima blagu prednost, ali još uvek nema brejka.

2:2 - Krajinović je osvojio gem bez izgubljenog poena.

Da podsetimo, prvoplasirani tim iz naše grupe u narednom kolu igra protiv Španije.

Posle tog meča na teren će Novak Đoković i Benoa Per, a pobednika će možda odlučiti dubl Erber/Mau – Tipsarević/Troicki.