Kako da spavate samo 4 sata tokom noći, a da ujutru budete odmorni kao da ste spavali 10
San je neophodan svima nama kako bi se naše telo odmorilo i regenerisalo, kako bismo mogli da obavimo sve dnevne aktivnosti, a vreme koje treba provesti u spavanju razlikuje se od osobe do osobe.
Samo jedna neprospavana noć može da uništi vaše zdravlje - a ovaj organ je najugroženiji
Neki naučnici tvrde kako je za telo najbolje da se odmara 6 do 8 sati. Na žalost, zbog sve većeg broja obaveza i radnog vremena nemamo mogućnost da ovoliko spavamo. Zbog toga neophodno je da se kvalitetno odmorimo, pa makar spavali i samo par sati.

Jedan korisnik društvenih mreža je otkrio kako uspeva da uz samo nekoliko sati spavanja i par pauza u toku dana, da odmori i izdrži ceo dan.
- Kako bismo odmorili najvažnije nam je da bez prekida spavamo u fazi dubokog sna. Čuo sam za Metod za svakoga koji podrazumeva 3 do 4 sata spavanja i tri kratka dremanja od po 20 minuta tokom dana, pa tako spavate 4 ili 5 sati ukupno.
Podesite vreme za spavanje kako vama najviše odgovara. Jutarnji sati su mi bili izuzetno produktivni, a jeste da nisam spavao dugo, ali sam spavao bolje. Mana ovog metoda je u tome što bih se osećao kao da cele noći nisam spavao ako bih preskočio samo jedno dremanje u toku dana.

Imao sam rutinu da spavam od 22 do 2 sata ujutru, sa dremanjem od 5:40 do 6 sati, od 11:40 do 12 sati i od 16:40 do 17 sati. Prilagodite vaše spavanje ustaljenom rasporedu i videćete rezultati neće izostati.
Bio sam manje pospan nakon obroka, više sam čitao, gledao filmove, izlazio, učio, imao sam više vremena za porodicu i posao. Moj savet je da ne vozite ako ste umorni, izbegavajte kofein i slušajte vaše telo, napisao je on.
Svako od nas je jedinstven, s toga dobro razmislite pre nego se opredelite za ovu ili neku sličnu metodu. Obavezno se konsultujte sa lekarom koji je upućen u vaše zdravstveno stanje i može da proceni koliko sna vam je potrebno kako biste bili zdravi i odmorni.
(Telegraf.rs/kantantechnology.com)
Video: Ljiljana Habjanović Đurović objasnila zašto je roman "Ana Marija me nije volela" još uvek aktuelan
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nikola
Nikako!
Podelite komentar