Novak opet 3:0! Deveta uzastopna pobeda srpskog šampiona

Najbolji teniser planete ponovo sa maksimalnim rezultatom ide dalje

• 0

Uz nešto kasnije paljenje, Novak Đoković je prema očekivanjima prošao u treće kolo, trećeg gren slema sezone.

Pobeda u tri seta nad Fincem Jarkom Nieminenom 6:4, 6:2, 6:2, predstavlja dobar nastavak podizanja forme prvog tenisera panete i nosica broj 1 Novaka Đokovića ka odbrani titule.

ĐOKOVIĆEV RITUAL! Novak tokom Vimbldona meditira u budističkom hramu

Meč koji je trajao sat i 30 minuta, imao je neizvesnosti tokom prvog seta, kada je Novak posle izgubljeng prvog servisa u meču, morao da juri rivala narednih pola sata, ali je bio najjači kad je bilo najpotrebnije.

Na 5:4 je napravio drugi brejk i osvojio četvrti set uzastopno na turniru rezultatom 6:4.

Usledila su dva lakša posla i odlazak u narednu rundu u kojoj će mu protivnik Bernard Tomić (27).

Publika je mogla da se zabavlja u preostalom delu meča, pa i da pažnju preusmeri na posmatranje gospođa koje su zadužene za "prijavljivanje" auta.

Novaku sledi dan pauze na turniru,  a ovo mu je bila deveta uzastopna pobeda na Vimbldonu.